logo

Sony Ericsson Xperia PLAY: první SmartPhone s certifikací PlayStation

Společnost Sony Ericsson představila na veletrhu v Barceloně nový smartphone řady Xperia s operačním systémem Android, který přichází se změnou herního zážitku – model Xperia PLAY. Xperia PLAY kombinuje zážitek z hraní her v PlayStation kvalitě s poslední verzí technologie Android.

V klasickém zobrazení poskytuje smartphone s operačním systémem Android všechny funkce a zážitky, na které jsou uživatelé zvyklí ze stávající řady Sony Ericsson Xperia – pětimegapixelový fotoaparát, 4“ displej s multitouch nebo nástroje pro sociální sítě. Xperia PLAY nabízí plnou funkčnost klasického chytrého telefonu pro nejvíce vytížené uživatele spolu s jedinečným herním zážitkem, který si přeje každý hráč.

Po vysunutí telefonu do boku ale uživatelé odhalí herní ovladače a vstoupí do světa mobilního hraní. Vysouvací herní panel nabízí digitální D-pad, dva analogové dotykové pady, dvě tlačítka na horní straně ovladače a čtyři PlayStation tlačítka: kolečko, křížek, čtverec a trojúhelník. Optimalizovaný procesor Qualcomm Snapdragon s 1 Ghz CPU a zabudovaným grafickým procesorem Adreno GPU umožňuje plynulé přehrávání 3D her o rychlosti 60fps a prohlížení internetových stránek s minimální spotřebou baterie. Uživatelé Xperia PLAY si tak mohou telefonu na jedno nabití baterie užívat po dlouhou dobu.

Rikko Sakaguchi, výkonný viceprezident a ředitel pro tvorbu společnosti Sony Ericsson řekl: "Dnešek je pro Sony Ericsson velkým okamžikem, protože přicházíme na trh s něčím opravdu revolučním. V souladu s naší vizí zábavy v komunikaci změní Xperia PLAY navždy způsob uvažování lidí o chytrých telefonech a mobilním hraní."

Xperia PLAY bude využívat nejnovější platformu Google Android, verzi 2.3 Gingerbread. Xperia PLAY se stává i prvním zařízením s certifikací PlayStation. Bude tak mít přístup k obsahu PlayStation her přes iniciativu PlayStation Suite, kterou Sony Computer Entertainment právě vyvíjí a která bude spuštěna v průběhu tohoto roku.

Kazuo Hirai, prezident pro síťové produkty a služby společnosti Sony řekl: "Jsem potěšen, že Xperia PLAY se stává prvním PlayStation certifikovaným chytrým telefonem, který přijde na trh. Xperia PLAY nabídne jedinečný uživatelský zážitek a je dalším příkladem produktů a služeb využívajících znalostí Sony, které přicházejí na trh."

Sony Ericsson se stal partnerem řady klíčových vydavatelů v herním průmyslu, kteří při uvedení telefonu na trh i poté nabídnou velké množství nových titulů přes Android Market. Pro Xperia PLAY tak budou k dispozici například od EA hry Need For Speed, Sims 3 a celosvětově první mobilní multiplayer verze FIFA 10. GLU Mobile/Activision nabídne titul Guitar Hero, Gameloft pak tituly jako Assassin’s Creed a Splinter Cell. Sony Ericsson se stal rovněž partnerem Unity Technologies a jejich oceněná vývojářská platforma bude využívána pro pokračující přísun kvalitních 3D her.

"Uvedení telefonu Xperia PLAY na trh by nebylo možné bez úzké spolupráce jak s Google, tak Sony Computer Entertainment. Spojení se s řadou vedoucích vydavatelů herních titulů dokazuje, že Xperia PLAY splní očekávání spotřebitelů," pokračoval Rikko Sakaguchi.

"Xperia PLAY a hraní s certifikací PlayStation jsou skvělými příklady inovací, které jsou možné v rámci otevřeného ekosystému Android,“" řekl Andy Rubin, viceprezident pro inženýrství společnosti Google.

Vestavěná aplikace umožní uživatelům jednoduše najít a stáhnout tituly optimalizované pro hraní na Xperia PLAY, zajistí přístup ke hrám spuštěným v poslední době a nabídne i přehled informací o stažených hrách.

Sony Ericsson Xperia PLAY bude globálně uveden na trh na vybraných trzích od března 2011, v České republice v květnu 2011.

Článek ze dne 16. února 2011 - středa

Další články od Sony Ericsson