logo Sony Ericsson

Sony Ericsson W595

Oblíbená řada Walkman mobilů Sony Ericsson se rozrůstá o dnes představený model W595. Walkman mobil vysouvací konstrukce uspokojí i ty nejnáročnější uživatele. Je vybaven kvalitním hudebním přehrávačem s pokročilými hudebními funkcemi a FM rádiem.

Sony Ericsson W595 i přes své primárně hudební zaměření nabídne 3,2 megapixelový fotoaparát s funkcí BestPic, ale i podporu rychlých datových přenosů HSDPA a EDGE. Pro ukládání hudby a dalších dat je součástí balení také 2GB paměťová karta Memory Stick Micro™ (M2™).

Designově zpracovaný slider je vybaven jedinečnou funkcí Shake control. Ta umožňuje rychlé ovládání hudebního přehrávače bez použití tlačítek – pouhým pohybem přístroje. Pohybem telefonu dopředu nebo dozadu je možné přecházet mezi jednotlivými písněmi nebo si zvolit přehrávání náhodně vybraných skladeb.

Další zajímavou hudební funkcí v modelu W595 je SensMe™, pokročilá alternativa ke klasické volbě přehrávání podle interpreta nebo alba. SensMe™ sestaví seznam přehrávaných skladeb podle jejich tempa a stylu a umožní tak uživateli poslouchat hudbu odpovídající jeho aktuální náladě. Výběr je jednoduchý – všechny skladby uložené v telefonu se zobrazí na displeji jako body matice seřazené vodorovně a svisle podle jejich vlastností. Stačí pouze zvolit vhodnou skupinu písní. Samozřejmostí je pak přítomnost oblíbené funkce TrackID™ sloužící pro rozpoznávání hudby.

Pro sdílení hudby dobře poslouží integrované stereo reproduktory, ale i redukce na dva konektory jack, takže hudbu z telefonu mohou ve sluchátkách poslouchat dva lidé najednou. Hudbu ve stereo kvalitě i další nejen multimediální soubory je možné poslat do jiných zařízení bezdrátově s využitím technologie Bluetooth. Telefon je vybaven slotem na paměťové karty Memory Stick Micro™ (M2™), v balení uživatel nalezne kartu o velikosti 2 GB.
Přístroj podporuje rychlé datové přenosy HSDPA i EDGE. Zajišťuje tak plynulé prohlížení internetových stránek, rychlé stahování objemných e-mailů i multimediálních souborů. Díky tomu se z tohoto efektně zpracovaného Walkman mobilu stává i užitečný pracovní nástroj.

W595 má ve své výbavě také 3,2 megapixelový fotoaparát s 2,5x digitálním zoomem. Při fotografování rychle se pohybujících objektů je cenným pomocníkem funkce BestPic™. Ta zaznamená vedle snímku pořízeného v okamžiku zmáčknutí spouště také čtyři snímky před a čtyři snímky po jejím zmáčknutí. Uživatel si pak na velkém 2,2 palcovém displeji vybere z devíti pořízených fotografií tu nejlepší a ostatní se automaticky odstraní. V případě pořízení snímků v horších světlených podmínkách ledacos napraví integrovaná aplikace Photo fix, která automaticky upravuje expozici pořízených snímků.
Sony Ericsson W595 bude k dispozici v průběhu 4. čtvrtletí tohoto roku v černém, bílém, modrém a šedém barevném provedení.

Článek Sony Ericsson ze dne 23. července 2008 - středa

Další články od Sony Ericsson