logo ESET software spol. s r. o.

Aktualizace produktů platformy ESET PROTECT pro firemní zákazníky

Platforma ESET PROTECT prošla řadou změn, které pomohou IT administrátorům lépe řídit bezpečnostní rizika. Oblíbené řešení ESET Enterprise Inspector bylo významně vylepšeno a zároveň přejmenováno na ESET Inspect. Nyní je dostupné také v cloudové variantě.

ESET oznamuje aktualizaci řady svých produktů pro firemní zákazníky, které pomáhají společnostem všech velikostí zabránit kyberzločincům proniknout do jejich sítí. Současně prošlo výraznou obměnou i řešení pro koncové body pro operační systémy Windows, macOS a Android.

"Jsme hybnou silou pokroku, který umožňují digitální technologie. Naším cílem je poskytovat digitální zabezpečení, které organizacím zajistí hladký a bezpečný chod jejich systémů. Žádná moderní firma, velká ani malá, nemůže přežít bez účinného opatření proti kybernetickým hrozbám. Jsme přesvědčeni, že díky využití silných prevenčních, detekčních a reakčních technologií společnosti ESET, které jsou poskytovány formou naší rozšiřitelné platformy ESET PROTECT, mohou firmy využívat komplexní a nejúčinnější vícevrstvou ochranu v oboru. Díky aktualizacím našeho produktového portfolia jsme vytvořili množství diagnostických systémů, které zabraňují škodlivému kódu proniknout do podnikových sítí. V případě identifikace hrozby ji naše technologie detekují a reagují na ni. Zároveň detekovaný vzorek dokážou odeslat do reputační databáze a díky tomu jsou systémy společnosti ESET po celém světě okamžitě připraveny na vyhledávání podobných hrozeb. Je to ukázka kolektivní ochrany," říká Pavol Balaj, segmenotvý ředitel ve společnosti ESET.

Společnost ESET již více než 30 let pokračuje v rozsáhlých investicích do svých vícevrstvých bezpečnostních technologií, které zabraňují útokům známých i dosud neznámých hrozeb na koncové body a systémy jejích zákazníků.

Platforma pro správu bezpečnosti ESET PROTECT je nyní přehlednější

Platforma ESET PROTECT byla vylepšena s ohledem na zákazníky společnosti ESET a jejím hlavním cílem je pomoci IT administrátorům lépe řídit bezpečnostní rizika. Mechanismus automatických aktualizací zajišťuje, že všichni ESET agenti i implementovaná řešení jsou na koncových zařízeních vždy aktuální, čímž významně odlehčuje zátěži IT administrátorů.

Druhým opatřením je těsná integrace ESET Inspect do platformy ESET PROTECT. Ta umožňuje mnohem plynulejší práci s elegantnějšími ovládacími panely a zjednodušené nasazování.

Kromě toho ESET PROTECT nabízí také přehledový panel pro ESET LiveGuard Advanced (dříve ESET Dynamic Threat Defense), pokročilé řešení ochrany proti hrozbám, které využívá technologii cloudového sandboxu. Ten analyzuje podezřelé soubory odesílané koncovými body za účelem detekce nových nebo prozatím neznámých hrozeb.

Pro administrátory, kteří chtějí lépe chránit firmy v době vzdálené práce, obsahuje ESET Endpoint Security nový modul Brute-Force Attack Protection, který chrání zařízení proti slovníkovým útokům na službu Vzdálené plochy.

Modul kombinuje reputační data z cloudu s informacemi ze systémů na zachytávání opakovaného zadávání hesel a dat z tzv. honeypot systémů a blokuje tak opakované pokusy o infiltraci. Zároveň s tím nyní ESET Endpoint Security a ESET Endpoint Antivirus podporují procesory ARM64.

Nová funkce kontroly webu v ESET PROTECT Cloud navíc umožňuje IT administrátorům regulovat přístup zaměstnanců na webové stránky z jejich mobilních zařízení s operačním systémem Android.

Pomocí vestavěných kategorií a vlastních pravidel mohou administrátoři vytvářet blacklisty, whitelisty nebo upozorňovat na URL adresy, které vedou na stránky se škodlivým obsahem.

Pro uživatele počítačů Apple vydal ESET novou verzi ESET Endpoint Antivirus, postavenou na architektuře mikroslužeb. Nově tak má ESET Endpoint Antivirus vylepšený vícevláknový design pro rychlejší skenování, a je stabilnější, protože selhávající komponenty se mohou automaticky restartovat, místo aby způsobily pád celé aplikace.

Má také lepší bezpečnostní izolaci, protože komponenty mohou běžet s neprivilegovanými uživatelskými právy, a je kompatibilní se zařízeními Apple M1 prostřednictvím Rosetta 2.

Plná podpora odborníků na kybernetickou bezpečnost

Pro firmy, které nemají interní odborné znalosti pro zajištění optimální ochrany, jsou určeny profesionální služby ESET Professional Services, které doplňují produktové portfolio bezpečnostních softwarových řešení ESET pro firmy. Organizace mohou využít nástroje a znalosti týmu odborníků společnosti ESET k diagnostice a řešení specifických problémů informační bezpečnosti své firmy.

Společnost ESET nabízí katalog poskytovaných služeb, od implementace a přizpůsobení až po školení a podporu. Organizace tak mohou plně využít výhody služeb, jako je ESET Managed Detection & Response, aniž by musely budovat vlastní tým odborníků na kybernetickou bezpečnost.

ESET jako soukromě vlastněná společnost zaměřená na technologie měla vždy přístup k bezpečnosti založený na vědeckých poznatcích.

Včas také začlenila strojové učení a výkon cloud computingu do vývoje svých globálních systémů pro sledování kybernetických hrozeb.

Společnost je za svá technologická řešení neustále označována za špičku a lídra v oboru.

ESET Inspect Cloud

ESET Inspect - komponenta platformy ESET PROTECT, je sofistikovaný nástroj, který slouží k identifikaci nezvyklého chování, průniků a posouzení rizik stejně jako k vyšetření, nápravě a reakci na bezpečnostní incidenty.

V reálném čase monitoruje a vyhodnocuje všechny aktivity v síti (např. chování uživatelů, soubory, procesy, registry, paměť a události), což organizacím umožňuje v případě potřeby rychle zareagovat na podezřelé aktivity. Nově je dostupný také v cloudové variantě.

Článek ESET software spol. s r. o. ze dne středa 27. dubna 2022

Další články od ESET software spol. s r. o.

ESET v Česku roste - firmy potvrzují zájem o řešení v cloudu a profesionální služby kybernetické bezpečnosti

Digitální doklady pohledem českých uživatelů

Přehled aktivit ATP útočných skupin

ESET na kybernetickém cvičení NATO

Nový bezpečnostní tým ESETu se cíleně zaměří na aktivity kyberkriminálních útočných skupin

ESET MDR posiluje kybernetickou bezpečnost malých a středních firem

Silné a bezpečné heslo je důležité pro vaši ochranu v kyberprostoru

Široká nabídka ESET řešení v oblasti zabezpečení koncových bodů

ESET a brazilská policie společně s v boji proti botnetové síti Grandoreiro

Shrnutí a vývoj kybernetických hrozeb podle expertů ESET

Přístup českých uživatelů k bezpečnosti při online nakupování

ESET sjednocuje kyberbezpečnostní řešení pro domácí uživatele

Aktuální zpráva ESET APT Activity

PR komunikaci českého ESETu vede Rita Gabrielová

David Března v čele nové divize ESET Corporate Solutions

Nenechte se okrást podvodníky na internetových bazarech

ESET Threat Report T1 2023 mapuje globální vývoj kybernetických hrozeb

ESET pokračuje v růstu - celkové tržby za rok 2022 přesáhly 14 miliard korun

Nová obchodní strategie ESET mění model licencování a posiluje cloudová řešení

Pokročilá firemní ochrana v cloudu je hlavním hybatelem růstu českého ESETu

Patch Management v platformě ESET PROTECT Cloud

Detekce a ochrana před ransomware na úrovni hardwaru

Jindřich Mičán - nový technický ředitel české pobočky ESET

Nová verze ESET Cyber Security pro macOS

IDC oceňuje ESET za moderní ochranu koncových zařízení

Nové aktivity APT skupiny Lazarus

Špionážní kampaň APT skupiny StrongPity cílí na uživatele platformy Android

Pozor na podvodný spam v chatovací aplikaci Messenger

Phishing v Česku jako nový typ stálé hrozby

Shrnutí vývoje kybernetických hrozeb v roce 2022

Ukrajina je stále hlavním cílem APT skupin napojených na Rusko

Vnímání kybernetických hrozeb u malých a středních firem

ESET Threat Report T2 2022 mapuje globální vývoj kybernetických hrozeb

Češi často sdílí přihlašovací údaje pro více služeb

Lepší ochrana před ransomwarem a zabezpečení online plateb pro domácí uživatele

Špionážní malware zneužívá populární cloudové služby

Jiří Bracek v čele českého týmu pro výzkum a vývoj ESET Research

ESET slaví 30 let nepřetržitých inovací v oblasti IT bezpečnosti

Bezpečnostní produkty ESET za zvýhodněnou cenu

Nový malware typu backdoor pro platformu macOS

Globální finanční výsledky ESET za rok 2021

Vývoj kybernetických hrozeb v souvislosti s válkou na Ukrajině

Nové produkty kybernetické bezpečnosti pro ISP a Telco operátory

Globální útok ATP skupiny Lazarus na letecké a obranné společnosti

Globální iniciativa ESET Heroes of Progress hledá hrdiny pokroku a vizionáře

Pozor na inzertní podvody na internetových bazarech

Tým z ESET Research na kybernetickém cvičení NATO

Platforma ESET PROTECT pomáhá se správou kybernetické bezpečnosti firmy

Ransomware WannaCry stále představuje riziko pro kritickou infrastrukturu

Nové investice do technologické divize ESET Research v České republice

Nabídka zaměstnání