logo

Cisco rozšiřuje portfolio produktů pro Borderless Networks

Cisco uvádí nové produkty a služby pro celé portfolio architektury Borderless Network - switche, routery, bezpečnostní prvky a také bezdrátová zařízení. Novinky poskytují vysoký výkon a spolehlivost pro moderní sítě využívající cloud architektury, virtualizace a bezdrátových technologií.

Mezi hlavní novinky patří nová, optimalizovaná, řada switchů z rodiny Catalyst, firewal Adaptive Security Appliance, přístupový bezdrátový bod s podporou standardu 802.11n vhodný pro SMB, kompaktní směrovač Cisco ASR 1000 a nové služby Smart Services. Současně byla také představena síťová služba Application Velocity, zaměřená na optimalizaci síťového provozu.

"Svět podnikání se mění a IT manažeři, jsou pod rostoucím tlakem, aby síť byla k dispozici komukoli, kdekoli, kdykoli a na jakémkoli zařízení, a to bezpečně, spolehlivě a bez jakýchkoliv problémů. To jsou přesně ty úkoly, pro které jsou produkty Cisco Borderless Network navrženy. Toto třetí rozšíření portfolia má v konečném důsledku za cíl vytvořit zcela nové možnosti v podnikání," uvedl Brett Galloway, Senior Vice President skupiny Wireless, Security & Routing Technology společnosti Cisco.

Hlavní vlastnosti

Představené produkty a služby rozšiřují existující portfolio Borderless Networks a zaměřují se zejména na zvyšující se poptávku po vysoce výkonných, spolehlivých a bezpečných řešeních pro datová centra. Trend v oblasti poskytování služeb datových center dnes směřuje k menšímu počtu konsolidovaných, vysoce výkonných datových center s rostoucím počtem připojených koncových bodů, a to i bezdrátových. Nové produkty pomáhají optimalizovat využívání zdrojů těchto datových center, zvyšují jejich výkon a snižují celkové náklady na jejich provoz.

Vyšší výkon a hustota

Nový switch Cisco Catalyst 4500E Series, představující jednu z nejrozšířenějších modulárních platforem, přináší propustnost 848 Gbps a 384 portů s podporou Power over Ethernet Plus (PoEP). Díky novince Supervisor Engine 7-E je Catalyst 4500E připraven na přechod z 1Gbps optických spojů na 10Gbps a obsahuje 100 portů s podporou 10Gbps. Dále obsahuje plnou sadu hardwarově akcelerovaných služeb Borderless Network jako jsou Medianet, EnergyWise a TrustSec. Operační systém Cisco IOS XE pak umožňuje zavést služby třetích stran a plná zpětná kompatibilita a současně připravenost na nové technologie zaručují ochranu investic do tohoto zařízení.

Cisco ASA 5585-X Adaptive Security Appliance přináší technologii MultiScaleTM v kompaktním těle o rozměrech 2U. ASA 5585-X dokáže zpracovat datový tok až 20Gbps (heterogenní) či až 35Gbps (homogenní) při zachování maximálního výkonu firewallu. Dokáže také simultánně zajistit až 10000 VPN připojení, zpracuje 350000 připojení za sekundu a udržuje až 8000000 připojení současně. Tyto vlastnosti, podpora vzdáleného přístupu přes Cisco AnyConnect a vysoce kvalitní IPS (Intrusion Prevention System - systém prevence průniků) jej činí ideálním pro nasazení v datových centrech a dalších kritických provozech.

Router Cisco ASR 1001 je v současnosti nejkompaktnějším řešením velikosti 1U a současně nejvýkonnějším zařízením v této třídě. Poskytuje propustnost až 5Gbps a hodí se pro obsluhu poboček, WAN Edge a provoz služeb spravovaných operátory.

Přístupový bod Aironet 1040 Series rozšiřuje portfolio mobilních bezdrátových zařízení a přináší standard 802.11n. Mezi jeho výhody patří široká nabídka funkcí, vysoký výkon a v neposlední řadě příznivá cena.

Bezpečnost a úspora energií pro koncové zákazníky

AnyConnect 3.0 - rozšiřuje schopnosti koncových zařízení o podporu IPSEC IKEv2 a vylepšuje již podporované standardy SSL, DTLS, integrovaný 802.1X a 802.1AE MACSec. Nová verze také přináší rozšířené možnosti zabezpečení mobilních koncových zařízení pomocí ScanSafe (cloud-based bezpečnostní služby). Rozšířena byla i podpora operačních systémů mobilních zařízení, nyní je AnyConnect kompatibilní s Apple OSX, Apple iOS, Windows 7 a dalšími platformami.

EnergyWise - řešení pro úsporu nákladů za energie. Díky rostoucímu počtu partnerů programu Cisco Developer Network (CDN) nyní EnergyWise umožňuje automaticky řídit spotřebu vzdálených zařízení počínaje tiskárnami a displeji, až po všechna zařízení v datových centrech.

Optimalizace a nasazení

SBA Enterprise je sérií doporučení zjednodušujících plánování a nasazení ověřeného a testovaného řešení v síti a umožňuje nasadit až 10000 zařízení v rámci konceptu Borderless Networks.

CiscoWorks LAN Management Solution 4.0 představuje komplexní a plně integrovaný nástroj pro správu Borderless Network s automatizací pracovních postupů a jednoduchým nasazováním síťových služeb (jako EnergyWise či TrustSec). Navíc zjednodušuje monitoring a řešení problémů sítě.

Článek ze dne 2. listopadu 2010 - úterý

Další články od CISCO SYSTEMS s.r.o.

První VoIP hovor bez použití pozemní infrastruktury

Cloudové služby bude do tří let využívat většina firem

Cisco na prvním místě v žebříčku COOL IT Greenpeace

Videokonference ušetří přes dva měsíce produktivního času ročně

Cisco a BMC Software: strategická aliance pro cloudová řešení

Podle studie Cisco Connected World Report zaměstnanci preferují práci na dálku

Cisco prodalo už 30 milionů IP telefonů

Cisco SocialMiner: řešení pro online analýzu služeb Web 2.0

NIX.CZ inovovuje svou vnitřní strukturu

Broadband Quality Study: ČR je v žebříčku kvality a dostupnosti broadbandu na 23 místě světa

Cisco rozšiřuje portfolio produktů pro Borderless Networks

Application Velocity: nová síťová služba Cisco

Center of Excellence: Cisco v Praze otevřelo mezinárodní centrum vzdálené podpory

Cisco rozšiřuje portfolio produktů a služeb pro SMB

TelePresence pro domácnost s Cisco umi

Kurzy Cisco Networking Academy pro podporu nových pracovních míst v oborech IT

TANDBERG Movi 4 a Movi Mac: videokonference v HD kvalitě na běžném počítači

Cisco inovuje portfolio služeb a řešení pro datová centra

Cisco rozšíří portfolio řešení pro přenos videa přes IP síť

Pohled do budoucna IT s futurologem Davem Evansem

Cisco Midyear Security Report: svět IT bezpečnosti se mění

Cisco a NetApp uvádí end-to-end FCoE s certifikací od VMware

Videokonference pomáhají podnikání

Cisco a American Express Business Travel spolupracují při poskytování služeb TelePresence

250000 dolarů pro vítěze soutěže I-Prize

Cisco Cius, tablet pro zjednodušení mobilní spolupráce ve firmách