logo

Cisco Networking Academy na FIT ČVUT

FIT (Fakulta informačních echnologií) ČVUT Praha a Cisco zahájily spolupráci slavnostním otevřením Cisco Networking Academy. Program Cisco Networking Academy funguje pod záštitou Cisco Systems po celém světě již od roku 1997.

Fakulta informačních technologií ČVUT v Praze zahájila spolupráci se společností Cisco. Tzv. Cisco Networking Academy zde slavnostně otevřela Laura Quintana (senior director Cisco, Corporate Affairs and Global Engagement Organization for Europe, Middle East Africa and Latin America), která je ve společnosti odpovědná za rozvoj tohoto vzdělávacího programu.

Fakulta informačních technologií ČVUT je nejmladší fakultou podobného zaměření v Česku, v Praze působí od roku 2009. Systematická spolupráce s průmyslem a podnikovou sférou patřila už od počátku mezi její priority. "Samotný vznik fakulty podpořilo několik významných technologických firem, ve spolupráci s nimi pokračujeme i nadále. Jednou z takových společností je i Cisco, díky jehož kurzům a vybavené laboratoři mohou studenti získávat mimo jiné nejnovější informace z rychle se proměňujícího oboru a prohlubovat své praktické znalosti", vysvětluje děkan fakulty Prof. Ing. Pavel Tvrdík, CSc.

Propojení univerzitního vzdělávání s praxí už není jen doporučením ze strany odborných institucí, je také požadavkem, který čím dál více zdůrazňují sami studenti.

"Jsme rádi, že můžeme s ČVUT zahájit program Cisco Networking Academy na Fakultě informačních technologií. IT kompetence a znalosti se dnes uplatňují napříč všemi odvětvími. Znalosti nabyté v našich síťových akademiích tak mohou položit silný základ v podstatě pro jakoukoliv profesi", zdůraznila Laura Quintana.

Propojovat technologickou teorii s praxí na vysokých školách se v Česku daří velmi dobře. Cisco už v Česku otevřelo své "síťové akademie" na všech významných univerzitních institucích, které jsou zaměřené na informační technologie. Fakulta informačních technologií na ČVUT je nejmladším takto zaměřeným akademickým pracovištěm v Česku, a zároveň jedním z posledních pracovišť, kde dosud spolupráce neprobíhala.

Celkem v Česku funguje 76 síťových akademií, kde každý rok v rámci programu studuje přes 8500 studentů. Studentům to umožňuje významně zvýšit hodnotu na trhu práce.

Prostřednictvím kurzů mají studenti přístup k moderním síťovým technologiím a možnost získat praktické dovednosti v oboru. Kurzy učí studenty jak navrhnout, stavět a provozovat sítě a síťové služby, a to kombinací e-learningu a praktické výuky v laboratořích.

Fakulta informačních technologií ČVUT tyto kurzy integruje jak do svého bakalářského, tak do magisterského studijního programu. V první fázi půjde o kurz CCNA (Cisco Certified Network Associate), později se rozšíří i na pokročilejší úroveň CCNA Security a CCNP (Cisco Certified Network Professional).

O Cisco Networking Academy

Program Cisco Networking Academy začal vyučovat v roce 1997 na 64 školách. V roce 2011 dosáhl přelomového bodu, kdy jej studuje současně na celém světě jeden milion studentů na více než 10000 akademiích. Dá se tedy mluvit o největší školní třídě na světě. Celkově dnes program zahrnuje přes 10000 akademií ve 165 zemích a absolvovaly ho téměř 4 miliony studentů.

Síťové akademie společnosti Cisco v Česku jen za posledních 11 let pomohly prostřednictvím svých kurzů rozvíjet ICT dovednosti u 23588 studentů a aktuálně v něm působí 220 lektorů.

Partnery programu Cisco Networking Academy v České republice jsou společnosti Averia, Fluke Networks, Intercom Systems, Panduit a i-com-unity o.s.

Další články k tématům - akademie - CCNA - CCNP - ČVUT - e-learning - FIT - ICT - kurzy - vzdělávání - Laura Quintana - Pavel Tvrdík

Článek ze dne 15. května 2012 - úterý

Další články od CISCO SYSTEMS s.r.o.