logo

Jak na bezpečné online vánoční nákupy

Podle odborníků z Cisco Talos budou aktivity hackerů v předvánočním období podpořeny vysokými útratami spotřebitelů v e-shopech a nedostatkem některých oblíbených vánočních dárků. Současně také hrozí nárůst podvodných spamových útoků v souvislosti se slevovými akcemi Black Friday.

Nákupy v rámci elektronického obchodování budou v letošním roce mimořádně vysoké. Jen v USA se podle Adobe Holiday Shopping Forecast v posledních dvou měsících tohoto roku utratí online přes 200 miliard dolarů, přičemž nákupy za zhruba 86 miliard dolarů budou uskutečněny přes chytré mobilní telefony - to je o 16,6 více než v roce 2020.

Podle Cisco Talos bude růst obchodů přes e-shopy tažen mimo jiné přetrvávající pandemií covid 19. Ta se přitom negativně podepíše také na výpadcích v dodávkách vánočního zboží - např. sportovní potřeby, produkty pro miminka, elektronika, zejména herní konzole, takže zákazníci budou stát ve virtuálních frontách, budou muset hledat svůj dárek ve větším počtu obchodů nebo se rozhodnou nakupovat dříve než v minulých letech.

Současně s tím porostou i útoky zaměřené na získání údajů o účtech a kreditních kartách.

Cisco Talos pro on-line vánoční nakupování doporučuje:

O Cisco Talos Intelligence Group

Cisco Talos Intelligence Group je jedním z největších komerčních zpravodajských týmů zaměřených na možná ohrožení IT systémů složený z prvotřídních výzkumných pracovníků, analytiků a inženýrů.

Talos brání zákazníky Cisco před známými i novými hrozbami, identifikuje nové zranitelnosti a odhaluje hrozby v jejich zárodku dříve, než mohou poškodit internetové prostředí.

Tým Talos má k dispozici bohatou telemetrii dat společnosti Cisco, která pokrývá sítě, koncové body, cloudová prostředí, virtuální systémy a každodenní webový a emailový provoz.

Cisco Talos vznikla spojením výzkumného týmu zranitelnosti SourceFire, skupiny Cisco Threat Research and Communications a Cisco Security Applications Group.

Další články k tématům - Black Friday - email - eshop - heselo - kyberbezpečnost - malware - nákupy - slevy - spam - vánoce

Článek ze dne 26. listopadu 2021 - pátek

Další články od CISCO SYSTEMS (Czech Republic) s.r.o.