logo

Infrastrukturu pro přenosy NBC z LOH v Londýně zajistí Cisco

Cisco zajistí IP technologie pro přenosy NBC Olympics (divize televizní stanice NBC) z Olympijských her v Londýně. Vysílání pokryje všech 17 olympijských dnů od 27.7. do 12.8. 2012.

Hlavním úkolem společnosti Cisco bude zajistit hladkou konektivitu pro přenos videa mezi Londýnem a New Yorkem. Díky tradičně velkému zájmu o informace z Olympiády a stále větším nárokům na kvalitu videa se dají očekávat rekordní objemy přenášených dat.

Cisco přitom nasadí své síťové komponenty a pokročilou platformu pro poskytování televizních služeb Cisco Videoscape. Konvergovaná IP infrastruktura společnosti Cisco umožní NBC Olympics nejenom přenosy videa (včetně souborů a datových toků o obrovském objemu), jeho ukládání a editování, ale např. i datově náročné logistické operace, správu obsahu a další síťové technologie.

Zaměstnanci NBC budou moci na několika geograficky vzdálených pracovištích v reálném čase sledovat několik videopřenosů a ihned z nich vybírat obsah, který bude doručen zákazníkům, ať už na PC, televizory, mobilní telefony nebo tablety.

Jedná se už o třetí olympijské hry, kdy Cisco a NBC Olympics spolupracují obdobným způsobem. Společnost Cisco zajistila technologii postavenou výhradně na protokolu IP už při olympiádách ve Vancouveru a Pekingu. Očekává se, že kolem portálu NBCOlympics.com vznikne i letos obrovská komunita sportovních fanoušků.

Další články k tématům - infrastruktura - LOH - Londýn - NBC - platforma - tablet - telefonie - televize - video

Článek ze dne 4. května 2012 - pátek

Další články od CISCO SYSTEMS s.r.o.