logo

TANDBERG Movi 4 a Movi Mac: videokonference v HD kvalitě na běžném počítači

Společnost TANDBERG, která je nyní součástí Cisco, představuje nové verze svých produktů Movi 4 a Movi Mac - univerzálního řešení pro firemní videokonference a video hovory s HD kvalitou obrazu. Movi 4 a Movi Mac přinášejí řadu nových vlastností zaměřených na interoperabilitu a definují nový standard kvality ve firemní videokomunikaci.

S Movi mohou spolupracovníci, zákazníci i dodavatelé efektivně komunikovat napříč různými sítěmi s protokoly SIP a H.323 při zachování nejvyšší možné kvality videa i audio signálu. K připojení stačí běžný PC nebo Mac vybavený webkamerou, přičemž uživatelé získají komunikační platformu nesrovnatelně výkonnější, než jsou běžné služby pro videokonference.

Nová verze bude k dispozici od třetího kvartálu 2010 a přináší mnohá vylepšení a nové vlastnosti. Za zmínku stojí Far End Camera Control (FECC) pro ovládání kamery volaného, MultiwayTM, ClearPath a Interactive Connectivity Establishment (ICE) Protocol zajišťující optimalizaci přenosu a kvality hovoru a v neposlední řadě nový klient Movi Mac pro počítače s MacOS.

Díky spolupráci s TANDBERG Video Communication Server (VCS) dokáže Movi proměnit standardní PC či Mac ve video terminál a propojit jej s libovolnou komunikační sítí založenou na protokolu SIP nebo H.323. Navíc v kombinaci s HD webkamerou, například TANDBERG PrecisionHD USB camera, umožňuje Movi přenášet video v HD kvalitě (až 720p při 30fps) a plnohodnotně tak vstupovat i do videokonferencí pořádaných v některém z podnikových TelePresence řešení.

Důsledné dodržování standardů zaručuje Movi kompatibilitu s komunikačními řešeními pro firmy a možnost využívat doplňkové služby včetně sdílených seznamů kontaktů či follow-me řešení (například TANDBERG FindMe). S Multiway umožňuje Movi 4, jako jediné řešení na trhu, iniciovat konferenční hovor přímo na straně klienta (ad-hoc multi-site).

Multiway využívá přímé spojení s videokomunikačním serverem (VCS) a TANDBERG multipoint control unit (MCU) - odpadá tak nutnost plánovat konferenční spojení na MCU.

Nová verze Movi se zaměřuje také na optimalizaci datových přenosů. Technologie ClearPath minimalizuje vliv ztracených paketů a představuje tak vhodné řešení i pro mobilní zařízení. Pro společnosti umožňující práci z domova se hodí další optimalizační služba - Interactive Connectivity Establishment (ICE). Dynamicky vyhledává nejkratší spojení koncových zařízení v internetu či WAN a optimalizuje datový tok oddělením videa od ostatních dat.

S uvedením Movi Mac mizí i problém s interoperabilitou ve stále oblíbenějších heterogenních prostředích - obě nejrozšířenější platformy, PC i Mac, mohou bezproblémově pracovat v jedné komunikační síti v rámci řešení TANDBERG Movi.

Další články k tématům - ClearPath - FECC - FindMe - HD - ICE - Mac - MCU - Movi - MultiwayTM - PrecisionHD - SIP - TANDBERG - TelePresence - USB - VCS - video - videokonference - WAN

Článek ze dne 30. září 2010 - čtvrtek

Další články od CISCO SYSTEMS s.r.o.

První VoIP hovor bez použití pozemní infrastruktury

Cloudové služby bude do tří let využívat většina firem

Cisco na prvním místě v žebříčku COOL IT Greenpeace

Videokonference ušetří přes dva měsíce produktivního času ročně

Cisco a BMC Software: strategická aliance pro cloudová řešení

Podle studie Cisco Connected World Report zaměstnanci preferují práci na dálku

Cisco prodalo už 30 milionů IP telefonů

Cisco SocialMiner: řešení pro online analýzu služeb Web 2.0

NIX.CZ inovovuje svou vnitřní strukturu

Broadband Quality Study: ČR je v žebříčku kvality a dostupnosti broadbandu na 23 místě světa

Cisco rozšiřuje portfolio produktů pro Borderless Networks

Application Velocity: nová síťová služba Cisco

Center of Excellence: Cisco v Praze otevřelo mezinárodní centrum vzdálené podpory

Cisco rozšiřuje portfolio produktů a služeb pro SMB

TelePresence pro domácnost s Cisco umi

Kurzy Cisco Networking Academy pro podporu nových pracovních míst v oborech IT

TANDBERG Movi 4 a Movi Mac: videokonference v HD kvalitě na běžném počítači

Cisco inovuje portfolio služeb a řešení pro datová centra

Cisco rozšíří portfolio řešení pro přenos videa přes IP síť

Pohled do budoucna IT s futurologem Davem Evansem

Cisco Midyear Security Report: svět IT bezpečnosti se mění

Cisco a NetApp uvádí end-to-end FCoE s certifikací od VMware

Videokonference pomáhají podnikání

Cisco a American Express Business Travel spolupracují při poskytování služeb TelePresence

250000 dolarů pro vítěze soutěže I-Prize

Cisco Cius, tablet pro zjednodušení mobilní spolupráce ve firmách