logo

ESET Mobile Security pro smartphony se Symbian a Windows Mobile

ESET představuje aplikaci ESET Mobile Security, která je určena pro uživatele smartphonů a kapesních PC, které jsou založeny na platformě Windows Mobile nebo Symbian, zaručující ochranu před všemi druhy hrozeb.

Podle společnosti Gartner se jen v prvním čtvrtletí roku 2010 prodalo po celém světě 27 milionů smartphonů. Více než polovina z nich využívá operační systémy Symbian nebo Windows Mobile.

"Po rozsáhlém testování jsme si jistí, že vydáváme prvotřídní produkt pro uživatele Symbianu a Windows Mobile", říká Michal Vidoman, specialista na mobilní bezpečnost společnosti ESET. "Smartphony jsou ohroženy stejně jako osobní počítače. Mnoho podvodných aplikací využívá praktiky jako je social engineering k přístupu do telefonu. Pokud je infiltrace úspěšná, rozesílají z něj tyto aplikace SMS zprávy nebo uskutečňují hovory na placená čísla. Kromě toho existují i špionážní aplikace," upozorňuje na hrozby pro mobilní zařízení Juraj Malcho, šéf virové laboratoře ESET v Bratislavě.

Aplikace ESET Mobile Security je k dispozici v anglické verzi. V češtině bude dostupná v říjnu 2010. Cena jedné licence na 1 rok je 649 Kč s DPH, cena dvou licencí na jeden rok je 829 Kč.

V případě, že uživatel vlastní antivirový program ESET NOD32 Antivirus 4 Business Edition, může zakoupit jednu licenci ESET Mobile Security za výhodnou cenu 157 Kč s DPH. Zákazníci s ESET Smart Security Business Edition získají mobilní řešení zdarma, a to v počtu zakoupených licencí produktu ESET Smart Security Business Edition.

ESET Mobile Security také poskytuje soubor funkcí Anti-Theft, které jsou užitečné zejména v případě ztráty nebo krádeže zařízení.

Článek ze dne 9. září 2010 - čtvrtek

Další články od Eset software s.r.o.