logo

ESET NOD32 Antivirus 4, jeden z nejlepších na platformě Windows XP

Výsledky testů ukázaly, že mnohé světově známé značky - například Kaspersky Anti-Virus 6, Microsoft Security Essentials či Norman Security Suite při detekci selhaly, a nezískaly tak prestižní ocenění VB100.

Britský odborný magazín Virus Bulletin testoval rekordní počet 60 antivirových produktů na Windows XP Service Pack 3, aby zjistil stabilitu a výkon softwarů na této starší platformě.

Autor testů John Hawes okomentoval výsledek ESET NOD32 Antivirus 4 slovy, že "rozhraní a konfigurační okna jsou stabilní, přehledná a stylová jako vždy a všechno má kvalitní ráz. Při detekci infekcí dosáhl znamenitého výsledku, a excelentním výkonem v RAP (reactive-and-proactive) setech společně s dalším bezproblémovým WildList testem bez falešných varování rozšiřuje ESET svůj pozoruhodný a nepřerušovaný běh za oceněními VB100."

ESET dosáhl v RAP celkového výsledku 88,85 %, což ho zařadilo na osmé místo ze 60 testovaných produktů. Důležitým faktem je také to, že čtyři produkty ze sedmi, které v RAP testech získaly vyšší skóre než ESET, propadly v detekci a nezískaly ocenění VB100. ESET NOD32 Antivirus tak v dubnu 2010 získal rekordní 61. ocenění Virus Bulletinu a dosahuje úspěšnosti (podíl účasti v testech a získaných ocenění) 97 %, což je nejvíc ze všech antivirových programů. Většina antivirů se může pochlubit úspěšností na úrovni 50 - 75 %.

Virus Bulletin začal testovat a oceňovat antiviry v roce 1998. Každý rok přitom uskutečňuje několik srovnávacích testů, při nichž se střídají platformy Linux, Windows, Windows Servers a Novell Netware.

Aby produkt získal VB100, musí splnit dvě kritéria :

  1. Demonstrovat detekci všech "In-the-Wild" vírů on-demand a on-access.
  2. Negenerovat falešné poplachy při skenovaní setu s čistými soubory.
Další články k tématům - Antivirus - detekci - NOD32 - ocenění - VB100 - XP - John Hawes

Článek ze dne 19. dubna 2010 - pondělí

Další články od Eset software s.r.o.