logo

ESET Smart Security a podpora DNSSEC

K blokování internetové komunikace využívající technologii DNSSEC dochází pouze v případě, kdy má uživatel nainstalován doplněk DNSSEC Validátor v prohlížeči Mozilla Firefox. U jiných prohlížečů, nebo v případě používání Mozilla Firefox bez doplňku DNSSEC Validátor, k blokování komunikace nedochází.

Doplněk DNSSEC Validátor kontroluje existenci a validitu DNSSEC DNS záznamů u doménového jména v adrese aktuálně prohlížené stránky. Jelikož podpora DNSSEC paketů není v současné verzi produktu ESET Smart Security dostupná, je tato komunikace (DNSSEC pakety) standardně blokována.

Dochází tak k delšímu načítání stránek, které jsou doplňkem kontrolovány. Pro správnou funkčnost technologie DNSSEC v prohlížeči Mozilla Firefox je potřeba vložit DNS servery používané pro překlad jmen v doplňku DNSSEC Validátor do zóny označené jako "Adresy vyloučené z aktivní ochrany IDS" v nastavení personálního firewallu ESET Smart Security.

Nejedná se tedy o chybu produktu. Podpora DNSSEC bude přidána do některé z dalších verzí modulu personálního firewallu. Tento modul se uživatelům aktualizuje automaticky.

Další články k tématům - blokování - DNS - DNSSEC - firewall - Mozilla - Security - Validátor

Článek ze dne 1. června 2010 - úterý

Další články od Eset software s.r.o.