logo

Pozor na formuláře na inzerci v katalogu

V těchto dnech rozesílá nizozemská společnost WORLD BUSINESS GUIDE e-mail s předmětem Business Guide Registration 2009/2010. Odesílaný formulář i stránky společnosti vytvářejí dojem, že se jedná o bezplatnou službu, není tomu tak !

Sdružení obrany spotřebitelů varuje všechny subjekty, kterým byl email doručen, či zpráva přišla klasickou poštu, aby si pečlivě přečetli informace, které jsou malým písmem v dolní části formuláře s titulkem ORDER napsány, a kde je stanoveno, že se jedná o závaznou objednávku prezentace údajů o firmě v katalogu, za podmínek uvedených na internetových stránkách společnosti.

Informace o ceně je důmyslně skryta na webových stránkách společnosti v sekci "Terms and conditions for insertion" (podmínky pro vložení inzerce) v bodě 7, kde je řečeno, že cena za tři roky 2985 Eur.

Jedná se o stejný postup, jaký používá například společnost European City Guide, se kterou mají negativní zkušenosti mnozí podnikatelé, kteří v omylu odeslali formulář na stejném principu a posléze jim společnost doručuje upomínky a výzvy k zaplacení.

Nepodepisujte a neodesílejte žádný formulář, aniž byste si přečetli veškeré informace na formuláři a nebyli seznámeni se všemi důsledky, které odeslání formuláře přinese.

Další články k tématům - Business - formulář - Guide - katalogu

Článek ze dne 22. července 2009 - středa

Další články od Sdružení obrany spotřebitelů ČR