logo

Případy explodujících iPhonů

Podle agentury AFP bylo zatím podobným problémem postiženo minimálně osm spotřebitelů z Velké Británie, Francie, Švédska a Holandska. O tyto případy se již začaly zajímat i orgány EU.

Zatím posledním případem byla exploze telefonu osmdesátiletého spotřebitele z předměstí Paříže. Problém začala již řešit francouzská spotřebitelská organizace DGCCRF. Výrobce iPhonu se již vyjádřil, že o těchto případech ví a že čeká, až získá od postižených zákazníků telefony k prozkoumání.

Firma však čelí obviněním, že o problému ví již delší dobu, pouze se jej snažila utajit. Ken Stanborough z Liverpoolu ji obvinil, že po explozi svého iPodu žádal po firmě náhradu, ta sice souhlasila, ovšem pouze pod podmínkou důvěrného vypořádání.

S největší pravděpodobností podle dosavadních zpráv by příčinou problémů mohly být lithium-iontové baterie. Aktivní je v tomto směru i Evropská komise. Požádala všech 27 členských států, aby ji informovaly o případných dalších problémech v těmito výrobky v rámci systému Rapex, což je systém rychlého varování před nebezpečnými výrobky.

Apple do současné doby prodal již více než 26 miliónů telefonů iPhone a dalších 200 miliónů hudebních přehrávačů iPod. Podle vyjádření Alana Helyho, šéfa komunikace Apple pro Evropu, čeká firma až dostane iPhony od zákazníků, do té doby k případům nemůže nic dalšího dodat.

Další články k tématům - Apple - exploze - iPhone

Článek ze dne 15. září 2009 - úterý

Další články od Sdružení obrany spotřebitelů ČR