logo

Virtuální procházka a ochrana soukromí

Praha dělá další krok tam, kam už internetová aplikace Mapy Google a její funkce Street View zavedla například New York, Paříž, Londýn a další velkoměsta a regiony.

Funkce Street View je k dispozici již ve více než 100 metropolitních oblastech a ve 14 různých zemích světa. V Evropě můžete ve Street View zobrazovat města ve Francii, Španělsku, Itálii, Anglii, Nizozemí, Portugalsku nebo Švýcarsku a nově se virtuálně projdete i českou metropolí a dalšími městy. "Princip je prostý. Otevřete si na Googlu mapu města, chytnete myší oranžového panáčka, přetáhnete ho do ulice, kterou chcete vidět… a jste tam. Procházíte se ulicí, prohlížíte si domy, vidíte památky nebo obchody, které vás zajímají," řekl primátor hl. m. Prahy Pavel Bém.

Kdokoli na světě si bude moci na mapě Prahy vyhledat a prohlédnout místo, kde má schůzku, najít a prohlédnout nejbližší kavárnu, vybrat restauraci pro večeři s přáteli, hotel, kde chcete bydlet.

"Pro nás jako město je to možnost podpořit například cestovní ruch, stejný prostor mají i privátní subjekty, je to zlepšení orientace ve městě atd. Samozřejmě, jako každá technika je to jen nástroj, ale fantastický. Má naši plnou podporu, oceňuji, že tvůrci programu a největšího vyhledávacího serveru zahrnuli do svých plánů Prahu a těším se na první virtuální procházku městem. Jsem přesvědčen, že pro tisíce lidé z celého světa bude po virtuální procházce následovat opravdová návštěva Prahy," dodal pražský primátor.

Soukromí Pražanů na snímcích je ochráněno pomocí speciální technologie pro rozmazávání obličejů i poznávacích značek aut. Zároveň může každý snadno a rychle požádat o dodatečné rozmazání nebo odstranění snímku pomocí tlačítka "Nahlásit problém".

Další články k tématům - Street - View - virtuální - Pavel Bém

Článek ze dne 13. října 2009 - úterý

Další články od Sdružení obrany spotřebitelů ČR