logo

Čtvrtý ročník soutěže o ceny Velkého Bratra je vyhlášen

Nevládní organizace Iuridicum Remedium vyhlásila čtvrtý ročník soutěže o největší slídily. Víte o nějakém slídilovi, který by podle Vás měl takovou anticenu dostat ?

Již nyní můžete v rámci právě otevřeného nominačního kola Big Brother Awards prostřednictvím stránek slidilove.cz posílat své tipy na komerční firmy i státní instituce, které nejvíce zasahují do soukromí občanů.

Z navržených kandidátů vybere výherce porota složená z odborníků na nové technologie, právníků, obránců lidských práv a novinářů. Výsledky soutěže budou oznámeny na slavnostním večeru, který se uskuteční v Praze jako obvykle na podzim, tentokrát 12. listopadu.

Soutěž Big Brother Awards se koná v téměř dvacítce zemí světa a jejím cílem je upozornit na aktuální hrozby pro soukromí občanů. V České republice proběhla soutěž již třikrát a ceny byly udělovány v sedmi kategoriích :

Ceny ve stejných kategoriích budou rozděleny i letos.

V minulých ročnících byly anticenou "odměněny" tyto instituce a jednotlivci - Ministerstvo financí, Komerční banka, vláda Spojených států amerických, exposlanec Doc. Ing. Miloš Titz, CSc, České dráhy, Czech Credit Bureau, a.s. (CCB), Tesco, a.s., Evropská komise, bývalý policejní prezident Jiří Kolář, Ministerstvo vnitra, hlavní město Praha, město Plzeň.

Každoročně je též udělována pozitivní cena za ochranu soukromí, kterou v minulosti obdržela organizace European Digital Rights, kryptolog Phil Zimmermann a studenti soukromého gymnázia Josefa Škvoreckého.

Na tiskové konferenci také organizátoři varovali před riziky pro soukromí občanů spojenými s několika aktuálními návrhy zákonů (novela zákona o elektronických komunikacích, zákon o policii a návrh věcného záměru zákona o zpravodajských službách).

Článek ze dne 28. dubna 2008 - pondělí

Další články od Sdružení obrany spotrebitelu CR