logo

Test hudebních mobilů na předvánočním trhu

Listopadové vydání časopisu TEST přináší zatím největší nezávislý test mobilních telefonů s hudebním přehrávačem. Zkoušky zaměřené na výkony telefonů, jejich ovládání a kvalitu reprodukce hudby přinesly 19 výrobků se známkou "dobrý".

I hudební mobily umí přehrávat hudbu ve vynikající kvalitě. Nejlepší výrobky snesou srovnání s jednoúčelovými MP3 přehrávači. Kvalitu reprodukce ovlivňuje především jakost dodávaných sluchátek, na nichž často výrobci mobilních telefonů (ale i MP3 přehrávačů) nejvíce šetří. I přesto lze testovaným přístrojům vyčíst množství nedostatků, zejména v oblasti ovládání hudebních přehrávačů a práce se seznamy skladeb. Vítězi testu se staly mobilní telefony značky Sony-Ericsson.

Kromě mobilních telefonů s hudebními přehrávači jsou publikovány i výsledky zkoušek některých levných přístrojů, včetně nejlevnějšího telefonu na trhu Motoroly F3. Ta se umístila zcela na konci a, ačkoliv je to jeden z nejprodávanějších přístrojů, nelze její nákup příliš doporučit. Za o málo vyšší cenu lze pořídit řádově lepší mobilní telefony stejné kategorie.

Test vznikl díky mezinárodní spolupráci spotřebitelských organizací a stejné výsledky si mohou přečíst miliony spotřebitelů v celém světě. Výrobky, které se testují, se nakupují v běžné obchodní síti a zkoušky probíhají v nezávislé laboratoři, podle standardního testovacího programu. Jedná se o dva podstatné znaky nezávislosti a objektivity testů. Program je financován spotřebitelskými organizacemi a Evropskou komisí. Nezávislost testování je zaručena, neboť testované výrobky byly nakoupeny v běžné spotřebitelské síti a samotné testování probíhalo v nezávislé laboratoři, podle standardního testovacího programu. Celý program je spolufinancován Evropskou komisí.

Kromě zmíněných hudebních mobilů lze v listopadovém vydání časopisu TEST nalézt také velký test DVD přehrávačů s pevným diskem; ty mají být hitem letošních Vánoc v kategorii dražších dárků. Výsledky testu mohou spotřebitelům značně usnadnit výběr. Dále TEST přináší test praček střední cenové kategorie a zimních pneumatik.

Časopis TEST lze získat v rámci nabídky SOS spolu s dalšími službami, jako je spotřebitelské poradenství či přístup na portál spotrebitele.info s množstvím hodnotných informací z oblasti služeb, financí či spotřebitelských práv.

Článek ze dne 15. listopadu 2007 - čtvrtek

Další články od Sdružení obrany spotřebitelů ČR