logo

Cisco otevírá své síťové platformy pro aplikace třetích stran

Společnost Cisco otevírá své platformy Cisco Integrated Services Router (ISR) a Cisco Wide Area Application Services (WAAS) pro vývojáře aplikací třetích stran.

Zákazníkům společnosti to umožní optimalizovat infrastrukturu firemních poboček a zlepšit tak například jejich přístup k vnitropodnikovým zdrojům. Cisco současně představilo nové routery s integrovanými službami (ISR) nebo platformu WAAS s technologií Virtual Blade. Všechny novinky doplnily sadu řešení Empowered Branch.

"Komunita vývojářů třetích stran má potenciál vytvářet stovky síťových aplikací pro populární platformu Cisco ISR. Nová platforma pro rozšiřování aplikací poskytne zákazníkům větší flexibilitu a pomůže jim dosáhnout svých obchodních cílů rychleji a bezpečněji," řekl Ian Pennell, senior viceprezident divize Cisco Access Routing Technology.

Mezi představené inovace patří především nová platforma pro rozšiřování aplikací Cisco Application eXtension Platform (AXP), optimalizační platforma pro WAN sítě Cisco WAAS WAE-674 s technologií Virtual Blade, routery Cisco 880 a 860 Series ISR nebo vylepšená sjednocená komunikace a správa.

Cisco Application eXtension Platform (AXP)

Nová platforma Cisco AXP je postavena na otevřené linuxové architektuře s rozhraním Cisco IOS Software. Je součástí síťových modulů a modulů Advanced Integration Modules (AIMs) v routerech Cisco ISR. Jediný modul AXP může podporovat různé aplikace současně a šetří tak firemní zdroje.

V souvislosti s novou platformou Cisco představilo novou kategorii AXP v programu Technology Developer Program (TDP), která zákazníkům, nezávislým softwarovým firmám a poskytovatelům služeb nabídne technickou a marketingovou podporu nezbytnou pro vytváření, vývoj a distribuci řešení postavených na technologii AXP. Cisco AXP SDK vývojářům umožní tvořit vlastní řešení, která mohou sloužit aplikacím vertikální a sjednocené komunikace, síťovým nástrojům a správě sítí. Při tom mohou využívat všech výhod řešení Cisco ISR v oblastech bezpečnosti, mobility, optimalizace WAN sítí a sjednocené komunikace.

"Healthcare Connector postavený na platformě Cisco Application eXtension Platform je pro nás ideální odpovědí na naše požadavky. V jednom zařízení jsou sjednoceny funkce, jejichž kombinace vytváří komplexní, bezpečné řešení," řekl náměstek bulharského ministra zdravotnictví Valerij Cekov. "Bude proto klíčovým elementem v zavádění elektronické infrastruktury ve zdravotnictví, která se nyní v Bulharsku buduje. Díky ní budeme moci snížit administrativní a transakční náklady ve zdravotnictví, snížit úniky financí a zvýšit kvalitu primární zdravotní péče."

Otevírání platformy Cisco WAAS aplikacím třetích stran

Přispět k flexibilitě zákazníků ve firemních pobočkách může i nové řešení WAAS WAE-674 Wide Area Application Engine, které zajišťuje vyšší výkon centralizovaných datových center i místního hostingu aplikací. WAE-674 poskytuje vysoce výkonné služby optimalizace WAN sítí s možností připojení vizualizačního software na podporu "virtual blades", hostování aplikace Microsoft Windows Server 2008 a dalších budoucích standardních aplikací. Nové řešení od společnosti Cisco umožňuje zákazníkům zvolit si, která data poboček bude centralizovat, a zároveň poskytuje vysoký výkon aplikací poskytovaných prostřednictvím sítě.

Zvýšený výkon sítí a vyšší bezpečnost: Cisco 880 a 860 Series ISR

Cisco 880 a 860 Series ISR jsou první pevně konfigurované routery, které kombinují technologie Cisco Unified Wireless a IEEE 802.11n a hodí se tak pro malé firemní pobočky a zaměstnance pracující na dálku. Vybrané modely routerů řady Cisco 880 Series ISR nabízejí integrované rozhraní pro bezdrátové 3G sítě, čímž vycházejí vstříc rostoucím potřebám zákazníků na bezdrátové WAN sítě a slouží jako primární i záložní komunikační řešení. Ostatní moduly nabízejí zvláštní podporu pro poskytovatele služeb včetně podpory hlasové komunikace a protokolu SIP (Session Initiation Protocol).

"Nové routery s integrovanými službami Cisco 880 a 860 rozšiřují současné portfolio o nabídku nejlepších integračních a datových služeb pro malé firemní pobočky," říká výkonný ředitel firmy Telstra Philip Jones. "Používat technologie Cisco znamená mít nižší investiční i provozní výdaje a získat přitom nejlepší řešení a kompletní portfolio v oblasti služeb pro bezdrátové i pevné podnikové sítě."

Pokračující inovace platformy Cisco ISR

Společnost Cisco představila také vylepšenou verzi Cisco Unified Border Element, sady softwarových nástrojů Cisco IOS Software, které poskytují pokročilou funkcionalitu Session Border Controller řešení Cisco ISR s podporou SIP profilů, SIP videa a vylepšené interoperability. Firma Cisco také uvedla na trh softwarový nástroj Configuration Professional Management Software pro integrovanou správu hlasových, bezpečnostních a datových služeb routerů Cisco.

Článek ze dne 19. května 2008 - pondělí

Další články od CISCO SYSTEMS s.r.o.