logo

GTS Central Europe kupuje Interware, maďarského provozovatele datových center

Skupina GTS Central Europe (GTS) se dohodla na akvizici společnosti Interware Zrt, která je vedoucím poskytovatelem služeb datových center na maďarském trhu.

Interware patří k alternativním maďarským telekomunikačním operátorům a nabízí hosting serverů, internetové připojení a fixní hlasové služby především pro firemní zákazníky. Firma provozuje dvě datová centra v Budapešti, která disponují plochou pro uložení serverů o celkové velikosti 1075 m2, na které je umístěno 3300 serverů zákazníků z řad výrobních firem, veřejného sektoru, médií i ICT společností.

Akvizice firmy Interware navazuje na nedávnou koupi rumunského telekomunikačního operátora Datek a je v souladu se strategií skupiny GTS stát se preferovaným partnerem a dodavatelem integrovaných telekomunikačních řešení pro operátory a firemní zákazníky v regionu střední a východní Evropy. Akvizicí se skupina GTS stává jedním z klíčových hráčů na maďarském trhu služeb datových center. Dohromady s existujícím datovým centrem ve městě Budaörs nabídne skupina GTS svým zákazníkům celkem 1490 m2 prostoru, který splňuje nejvyšší požadavky na kvalitu a spolehlivost.

V návaznosti na narůstající poptávku po službách datových center v regionu střední a východní Evropy oznámila GTS v březnu své plány na jejich rozšiřování. Skupina v současné době provozuje v České republice, Maďarsku, Polsku, Slovensku a Rumunsku celkem sedm datových center. Ta nabízí na ploše přes 6000 m2 kapacitu pro více než 10 000 serverů. Díky rozsáhlé mezinárodní optické síti skupiny GTS nabízí tato datová centra svým zákazníkům široké možnosti připojení jejich uložených serverů. Skupina GTS hodlá svá datová centra dále rozšiřovat - na konci července bude otevřeno nové datové centrum v Praze s plochou 700 m2.

"Naše akvizice firmy Interware dále posiluje pozici skupiny GTS jako významného hráče na trhu datových center v regionu střední a východní Evropy i vedoucí roli v postupné konsolidaci telekomunikačního sektoru v regionu. Datová centra Interware nabízejí našim zákazníkům další prostor pro uložení serverů a rozšiřují naše kapacity na tomto trhu," řekl Adam Sawicki, generální ředitel skupiny GTS. "Navíc naše budapešťská podzemní optická síť přinese zákazníkům datových center Interware více možností připojení."

Dohoda podléhá schválení lokálním antimonopolním úřadem a předpokládané dokončení akvizice je do konce třetího čtvrtletí tohoto roku. Finanční podmínky transakce nebyly zveřejněny.

Další články k tématům - akvizice - Interware - připojení - Adam Sawicki

Článek ze dne 16. června 2010 - středa

Další články od GTS Czech s.r.o.