logo

Skupina GTS Central Europe koupila rumunského operátora Datek

Skupina GTS Central Europe (GTS) dokončila akvizici firmy Datek. Datek patří k významným hráčům na rumunském telekomunikačním trhu a má silnou pozici v oblasti postykování služeb firmám a operátorům i na poli finančního a veřejného sektoru.

Firma Datek bude sloučena s aktivitami skupiny GTS v Rumunsku a na rumunském telekomunikačním trhu tak vznikne velmi silný hráč s celkovými ročními tržbami přesahujícími 25 milionů EUR. Cílem akvizice je posílení pozice skupiny GTS nejen v Rumunsku, ale v rámci celého regionu střední a východní Evropy.

"Skupina GTS hrála a bude hrát důležitou roli v postupné konsolidaci telekomunikačního sektoru v regionu střední a východní Evropy. Tato akvizice je pro nás dalším krokem v tomto procesu a posiluje významné postavení naší skupiny v celém regionu, což má vliv i na zvýšenou efektivitu a zlepšení služeb pro naše zákazníky," řekl Adam Sawicki, generální ředitel skupiny GTS. "Datek je pro nás velkým přínosem po stránce technologické i provozní - příkladem je přes 400 km dlouhá optická síť a hluboké zkušenosti v oblasti systémové integrace. Jeho převzetí naplňuje dlouhodobou strategii skupiny GTS zaměřovat se na firemní, velkoobchodní a veřejný sektor."

Kromě standardních telekomunikačních služeb poskytuje Datek svým zákazníkům i další služby jako jsou datové přenosy, rozvoj infrastruktury nebo systémová integrace. Funguje jako hlavní regionální partner pro celou řadu nadnárodních operátorů a mezinárodních finančních institucí. Mezinárodní portfolio zákazníků operátora Datek ideálně doplňuje strategii skupiny GTS, která se zaměřuje na datové a managed služby firemních a velkoobchodních zákazníků.

"Tato akvizice je přínosem pro zákazníky společností GTS i Datek, kteří budou brzy moci využívat všech výhod sjednoceného portfolia služeb," řekl Leonard Lichi, generální ředitel firmy Datek a dodal : "Datek bude stávajícím zákazníkům poskytovat služby bez jakéhokoliv přerušení. Všechny uzavřené dohody a smlouvy zůstávají i nadále v platnosti."

Akvizice společnosti Datek je dosud posledním krokem skupiny GTS v konsolidaci telekomunikačního sektoru v regionu střední a východní Evropy. Její součástí se staly v roce 2004 český operátor Aliatel a o rok později pak polský Energis, slovenští operátoři Telenor a Nextra a také čeští Contactel, Telenor a Nextra. Kromě akvizic dokončila skupina GTS v posledních letech provozní reorganizaci, v rámci které ustanovila sedm zákaznicky orientovaných obchodních jednotek a společné regionální operace. Výsledkem je zlepšení služeb poskytovaných zákazníkům a zvýšení efektivnosti, dohledu a odpovědnosti napříč skupinou.

Další články k tématům - akvizice - Datek - integrace - operátor - regionální - Telenor - Adam Sawicki - Leonard Lichi

Článek ze dne 11. června 2010 - pátek

Další články od GTS Czech s.r.o.