logo

MS 2011 v hokeji: GTS Central Europe zajišťovala přenosy HD vysílání

Společnost GTS Slovakia - člen skupiny GTS CE, zajišťovala přenosy televizního vysílání ve formátu vysokého rozlišení (HDTV) z košického i bratislavského stadionu do sídla Slovenskej televízie v Mlynskej doline. Přenos televizního signálu probíhal v rámci služby GTS Media Line, kterou skupina GTS nedávno vyvinula přesně pro potřeby přenosu mediálního obsahu.

"Spolupráce s GTS Slovakia byla bezproblémová. Společnost Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) odebírala službu ve špičkové kvalitě, která byla od podpisu smlouvy do začátku mistrovství světa v hokeji zrealizovaná v rekordně krátkém čase. Navíc použitý způsob přenosu ušetřil RTVS prostředky. Tam, kde to infrastruktura umožní, budeme tento způsob přenosu využívat i v budoucnosti," řekl Róbert Oravec, ředitel Sekce strategického rozvoje a techniky Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS), mateřské společnosti Slovenskej televízie.

Signál ve formátu HD se na obou stadionech přebíral z přenosových vozů. Z každého z nich se z důvodu zálohy šířil současně dvěma zcela nezávislými linkami do studia v Bratislavě. Přenosová kapacita jednotlivých nezávislých linek dosahovala kapacity 250 Mbps.

Signál se přenášel ve vysokém rozlišení, což umožnilo divákům s televizí podporující HD sledovat hokejová utkání ve vyšší kvalitě než u běžného standardního vysílání. Přenos vysílání byl časově neomezený a RTVS tak měla ze stadionů k dispozici neomezený tok informací. Současně s přenosem HD vysílání přenášela GTS Slovakia i podpůrné služby ve formátu SD.

"Na přenos jsme byli technicky velmi dobře připravení. Během mistrovství světa se nevyskytly žádné komplikace a v Mlynskej doline dostávali data v nejvyšší kvalitě. V realizovaném řešení jsme využili naši nejnovější službu GTS Media Line, která nabízí prostředí optimalizované pro přenos nejrůznějších formátů médií včetně HDTV," zhodnotil poskytnutou službu Stanislav Molčan, předseda představenstva GTS Slovakia.

GTS Media Line je specifická služba, vyvinutá přesně pro potřeby přenosu multimediálního obsahu a je určena k širokému využití. Typickou situací je například zajištění propojení produkční společnosti s televizními studii, vzájemné propojení televizních studií nebo šíření TV programů mezi distributory. Dále je možné realizovat například spojení televizních studií se sportovními stadiony, koncertními sály či jinými prostory pro jednorázové události.

GTS Central Europe nabízí tuto službu s jednotnými parametry napříč regionem střední Evropy včetně České republiky, Maďarska, Polska, Rumunska a Slovenska. V dalších zemích je služba GTS Media Line zajištěna ve spolupráci s vybranými smluvními operátory skupiny GTS.

Další články k tématům - hokej - HDTV - RTVS - Robert Oravec - Stanislav Molčan

Článek ze dne 3. června 2011 - pátek

Další články od GTS Czech s.r.o.