logo

GTS Central Europe posiluje akvizicí Dial Telecom své aktivity na Slovensku

Společnost GTS Central Europe koupila slovenského operátora Dial Telecom a.s. Jeho zákaznická báze a vlastní metropolitní optická síť v Bratislavě významně rozšíří možnosti GTS Slovakia při poskytování služeb zákazníkům po celém Slovensku.

Dial Telecom poskytuje na Slovensku kompletní portfolio hlasových, datových a internetových služeb. Akvizice posílí pozici skupiny GTS nejen na Slovensku, ale v rámci celého regionu střední a východní Evropy. Zákazníci a produkty společnosti Dial Telecom budou integrovány do stávajících aktivit skupiny GTS na Slovensku a vznikne tak hráč s celkovými ročními tržbami dosahujícími téměř 50 milionů EUR.

"Tato akvizice povede k další konsolidaci slovenského telekomunikačního trhu a zároveň posiluje naši pozici vedoucího operátora a významného hráče poskytujícího služby firemním zákazníkům na trhu střední a východní Evropy. Po nedávných akvizicích v Rumunsku a Maďarsku v tomto roce tak skupina GTS potvrzuje své postavení vedoucího konsolidátora v regionu," řekl Adam Sawicki, generální ředitel skupiny GTS.

Tato fúze přinese firemním zákazníkům skupiny GTS novou a širší nabídku služeb s vyšší kvalitou a umožní společnosti se efektivněji zaměřit na specifické požadavky zákazníků i významné rozšíření stávající metropolitní optické sítě v Bratislavě.

Společnosti GTS Slovakia, Dial Telecom a eTel Slovensko (zakoupený společností Dial Telecom v roce 2008) byly prvními telekomunikačními operátory, kteří po monopolu nabídli hlasové služby. Tyto tři firmy významně přispěly k růstu, vývoji a liberalizaci slovenského fixního telekomunikačního trhu.

"Tato kombinace je významným mezníkem slovenského telekomunikačního trhu. Našim zákazníkům nabídne sjednocená firma celou řadu výhod, rozšířenou nabídku služeb, lepší odbornost zákaznického servisu a širší infrastrukturu," řekl Stanislav Molčan, generální ředitel GTS Slovakia.

Dial Telecom působí na slovenském trhu od roku 2000 a nabízí kompletní portfolio hlasových, datových a internetových služeb včetně housingu serverů. V roce 2008 firma koupila telekomunikačního operátora eTel Slovensko.

"Dial Telecom využije zdrojů získaných z prodeje svých slovenských aktivit k posílení své pozice na českém telekomunikačním trhu a plánuje podílet se aktivněji na jeho konsolidaci. Vidíme velký potenciál dalšího růstu v České republice, kde v současnosti disponujeme jednou z největších telekomunikačních infrastruktur," řekl Zdeněk Sivek, předseda představenstva Dial Telecom.

Další články k tématům - akvizice - Adam Sawicki - Stanislav Molčan - Zdeněk Sivek

Článek ze dne 16. září 2010 - čtvrtek

Další články od GTS Czech s.r.o.