logo

GTS Novera investuje do L2 a WDM sítí

GTS Novera investovala za rok 2009 a první pololetí roku 2010 do svých L2 a WDM sítí 158 milionů Kč. Důraz na tyto sítě podporuje zejména zájem ze strany regionálních poskytovatelů služeb připojení k internetu.

L2 síť GTS Novera s kruhovou topologií pro zamezení výpadku je určena pro poskytování služeb internetové konektivity a ethernetu. Na WDM síti pak GTS Novera nabízí vysokorychlostní bitově transparentní datový přenos v rámci služby Novera Lambda.

"Firmy, instituce veřejné správy, ale i regionální poskytovatelé telekomunikačních služeb potřebují mít při výběru svého poskytovatele připojení jistotu, že se na jeho síť mohou spolehnout. Proto jsou naše sítě zálohované a například národní L2 síť, která pokrývá 40 měst, je postavena v kruhové topologii, která zamezuje výpadkům služby. Do rozvoje našich sítí neustále investujeme, za poslední rok a půl to do L2 a WDM sítí bylo 158 milionů korun a tím naše investice v této oblasti nekončí," řekl Martin Novák, ředitel velkoobchodu datových národních služeb společnosti GTS Novera.

L2 síť

Národní L2 síť GTS Novera je vhodnou platformou pro poskytování služeb internetové konektivity a ethernetových služeb. Kruhová topologie sítě zamezuje výpadkům. Mezi služby, které GTS Novera na této síti poskytuje, patří Novera internet a Novera ethernet. Novera internet je službou pevného připojení k celosvětové síti internet s garantovanými parametry prostřednictvím komunikačního protokolu IP. Nabízí redundantní konektivitu do neutrálního propojovacího uzlu NIX.CZ o přenosové kapacitě 2×10 Gbit/s, mezinárodní konektivita je 2×10 Gbit/s (Vídeň, Frankfurt) s přímým propojením na evropská peeringová centra.

Služby Novera ethernet jsou ideální alternativou tradičně pronajímaných linek (SDH) a jsou nabízeny v různých rychlostech až do výše 10 Gigabit Ethernet (GigE), což umožňuje zákazníkům zvolit rychlost na základě svých preferencí. Zákazníkům nabízí celou řadu výhod. Mezi ně patří rychlý přenos velkých objemů dat, hlasu i videa, naprostá flexibilita šířky pásma, škálovatelnost, široké možnosti kapacity, jednoduché nastavení a správa, minimální investiční náklady a garantovaná úroveň služeb. Pro plně transparentní spojení ideální pro propojení dvou lokalit včetně možnosti přenášení kontrolních protokolů je určena služba Ethernet Private Line. Služba Ethernet Virtual Private Line pak podporuje tzv. multiplexed UNI, kdy na jednom fyzickém portu je možné terminovat více EVC (Ethernet Virtual Circuit). Pomocí Multiplexed UNI lze na ethernetu realizovat Hub-and-Spoke topologii, která je vhodná pro propojení centrály s více pobočkami.

L2 síť pokrývá 40 českých měst: Praha, Brno, Beroun, Ostrava, Benešov, Bystřice pod Pernštejnem, České Budějovice, Cheb, Česká Lípa, Frýdek-Místek, Havlíčkův Brod, Hradec Králové, Hodonín, Humpolec, Chomutov, Jihlava, Karlovy Vary, Kladno, Karviná, Kolín, Jablonec nad Nisou, Jihlava, Liberec, Mladá Boleslav, Most, Nový Jičín, Olomouc, Otrokovice, Opava, Pardubice, Pelhřimov, Písek, Plzeň, Prostějov, Přerov, Rožnov pod Radhoštěm, Šumperk, Tábor, Třebíč, Třinec, Trutnov, Turnov, Ústí nad Labem, Vsetín, Vyškov, Zábřeh, Znojmo a Zlín.

WDM síť

Na nově vybudované mezinárodní a národní D/CWDM síti je nabízena služba Novera Lambda. Ta zajišťuje vysokorychlostní bitově transparentní datový přenos na optické infrastruktuře s přenosovou kapacitou od 1 Gbs do 40 Gbs.

GTS Novera pak připravuje produkt zálohovaná lambda, který bude odolný proti přerušení optické infrastruktury a výpadku zařízení ve WDM síti. K automatickému přesměrování provozu v případě výpadku na záložní trasu dojde v čase několika desítek milisekund.

Další články k tématům - ethernet - L2 - mezinárodní - vysokorychlostní - WDM - Martin Novák

Článek ze dne 26. července 2010 - pondělí

Další články od GTS Czech s.r.o.