logo

GTS Media Line: nové řešení distribuce médií

Služba GTS Media Line nabízí nové, pro média optimalizované prostředí pro přenos řady formátů včetně HDTV, které zároveň odpovídá všem specifickým požadavkům současného mediálního průmyslu.

Telekomunikační operátor GTS Czech uvádí na trh v České republice novou profesionální službu určenou pro distribuci médií. GTS poskytuje vlastní systém pro komplexní správu řešení s garantovaným SLA jako jedním ze základních prvků této služby. GTS Media Line je nabízena jak pro stálé využití, tak pro příležitostné multimediální přenosy.

"Produkt GTS Media Line revolučně mění zažité způsoby přenosu mediálního obsahu a s tím související obchodní model. Mediální průmysl se rozvíjí dramaticky rychle a trendy jako například digitalizace, HD rozlišení, 3D obsah a nové techniky výroby obsahu logicky nachází svoji odezvu i v našem produktovém portfoliu." řekl Pavel Brabenec, ředitel marketingu GTS Czech. "Kvalita přenosu, velká flexibilita šířky pásma i stabilita služby jsou nejen zásadními faktory pro kvalitu média, ale představují také hlavní výhody našeho nového řešení. Služba navíc našim zákazníkům umožňuje snížit náklady na přenos médií. Služba GTS Media Line je speciálně přizpůsobená požadavkům mediálního průmyslu."

Služba GTS Media Line je určena k širokému využití. Typickou situací je zajištění přenosu mediálního obsahu z výrobních studií do vysílacích stanic s lokálním, celostátním i mezinárodním dosahem. Služba může být využita i k propojení produkční společnosti s televizními studii nebo dalšími produkčními společnostmi či k vzájemnému propojení televizních studií. Dále je možné realizovat například spojení televizních studií se sportovními stadiony, koncertními sály či jinými prostory pro jednorázové události.

Služba je založená na unikátní certifikované technologii ethernetu operátorské třídy, která byla obohacena o všechny specifické požadavky mediálního průmyslu jak na zařízeních u zákazníka, tak na úrovni páteřní sítě. Využívá standardizované rozhraní, podporuje řadu formátů, jako například SD a HD, komprimované i nekomprimované formáty, nabízí flexibilní širokopásmové rozmezí od 2 Mb/s do 10 Gb/s, variantně bezztrátovou redundanci a garantované SLA.

Páteřní síť skupiny GTS nabízí svým zákazníkům bezkonkurenční kapacitu a spolehlivý územní dosah napříč regionem střední Evropy včetně České republiky, Maďarska, Polska, Rumunska a Slovenska. V dalších zemích je služba GTS Media Line zajištěna ve spolupráci s vybranými smluvními operátory skupiny GTS.

Provoz služby GTS Media Line je podporován zkušeným týmem techniků GTS, kteří jsou připraveni vše odborně konzultovat a vytvořit individuální řešení.

Další články k tématům - 3D - digitalizace - HDTV - SLA - Pavel Brabenec

Článek ze dne 31. května 2011 - úterý

Další články od GTS Czech s.r.o.