logo

GTS Czech je certifikovaným partnerem Microsoftu

Společnost GTS Czech se s platností od začátku prosince 2011 stala Authorized Mobility Partnerem společnosti Microsoft. Odborníci GTS tak mohou mimo jiné bezplatně převádět kvalifikované licence produktů Microsoft do cloudové platformy GTS a usnadnit tak využívání cloudových služeb.

GTS nabízí tyto clodové služby pod názvem GTS Virtual Hosting. GTS Virtuální datové centrum (cloud) poskytuje všem firemním zákazníkům rychlou a škálovatelnou sadu výpočetních zdrojů v podobě služby (Infratructure-as-a-service (IaaS). Tyto cloud služby umožňují zákazníkům vybírat, alokovat a přesunovat výpočetní zdroje v čase, v kterém je potřebují.

Služba byla uvedena na trh v létě 2011 a umožňuje firemním zákazníkům přesně a pružně vybírat, alokovat a přesouvat výpočetní zdroje podle toho, kdy a kde jsou právě potřeba. Představuje tak radikální změnu v pohledu na zavádění a nákup výpočetních a úložných zdrojů.

Služba je založena na modelu infrastruktura jako služba (IaaS) a umožňuje tak organizacím outsourcovat zařízení i údržbu potřebné pro chod firmy - včetně úložišť, hardware a serverových a síťových komponent.

Nabídka GTS Virtual Hosting přináší zákazníkům možnost koupit si výpočetní zdroje, které aktuálně potřebují, a jednoduše pak škálovat další požadavky. Vyvarují se tak využívání fixních a nepružných serverových jednotek. Služba GTS Virtual Hosting je k dispozici pro zákazníky napříč střední a východní Evropou.

Služba GTS Virtual Hosting získala v říjnu 2011 ocenění IT produkt roku, které uděluje časopis Computerworld.

Další články k tématům - cloud - hosting - IaaS - infrastruktura - outsourcing - platforma

Článek ze dne 8. prosince 2011 - čtvrtek

Další články od GTS Czech s.r.o.