logo

Cisco koupí lídra na trhu mobilní technologie WiMAX

Společnost Cisco Systems oznámila finální dohodu o převzetí Navini Networks, vedoucí společnosti na trhu mobilní verze širokopásmové bezdrátové technologie WiMAX. Cílem akvizice je rozšířit portfolio bezdrátových řešení společnosti, což jí umožní lépe reagovat na požadavky především rozvíjejících se trhů.

Akvizice, jejíž objem činí přibližně 330 milionů dolarů, by měla být dokončena do poloviny příštího roku. Americká společnost Navini je průkopníkem v integraci technologie Smart Beamforming, umožňující sdružování signálů do jednoho paprsku, s anténami MIMO, které zvyšují dostupnost signálu pro mobilní uživatele. Kombinací těchto technologií došlo ke zvýšení výkonnosti a dosahu služeb WiMAX při současném snížení jejich celkových pořizovacích a provozních nákladů.

"Výše pořizovacích nákladů a dostupnost odpovídajících technologií jsou důležitými kritérii pro poskytovatele síťových služeb na rozvíjejících se trzích, kde v současné době dochází k rozvoji nových širokopásmových bezdrátových sítí,“ řekl Brett Galloway, vicepresident a generální ředitel divize Wireless Networking Business Unit společnosti Cisco. „Celosvětově mají bezdrátové sítě na bázi WiMAX potenciál připojit k internetu miliony nových uživatelů, na které by jinak nebylo možné z ekonomických důvodů dosáhnout prostřednictvím měděných kabelů nebo optických vláken," dodal Galloway.

Produkty společnosti Navini rozšíří existující portfolio bezdrátových WiFi a WiFi-Mesh řešení společnosti Cisco. Tím mimo jiné posílí její vizi IP sítě nové generace (IP NGN) pojmenovanou Connected Life, která má poskytovatelům síťových služeb v budoucnu umožnit doručení jakékoliv služby do jakéhokoliv zařízení přes jakoukoliv síť. Cisco také očekává, že právě širokopásmové bezdrátové sítě sehrají klíčovou roli jejích v iniciativách Country Transformation a Digital Inclusion zaměřených na pronikání broadbandu mezi jednotlivce i firmy na rozvíjejících se trzích.

Na základě smluvních podmínek zaplatí Cisco za akvizici společnosti Navini přibližně 330 milionů dolarů. Po dokončení akvizice, které je odhadováno na druhé čtvrtletí jejího fiskálního roku 2008, plánuje společnost Cisco začlenění Navini do své divize Wireless Networking Business Unit, spadající pod Ethernet and Wireless Technology Group. V pořadí půjde již o 124. akvizici realizovanou společností Cisco.

Článek ze dne 6. listopadu 2007 - úterý

Další články od CISCO SYSTEMS s.r.o.