logo

Cisco koupilo Securent za 100 milionů dolarů

Společnost Cisco Systems, poskytovatel zařízení pro přenos dat, hlasu a obrazu, dokončila převzetí americké firmy Securent. Hodnota celé akvizice je 100 milionů dolarů, tedy přibližně 1,8 miliardy korun.

Akvizice umožní zákazníkům společnosti Cisco chránit svá data, komunikační kanály a aplikace pomocí nástrojů pro správu přístupových práv (tzv. policy management).

"Tím, jak společnosti stále více využívají technologie typu sjednocené komunikace a Web 2.0, roste i jejich potřeba po nástrojích, které jim umožní kontrolovat přístup k rozšířeným zdrojům organizace", řekl Don Proctor, senior vice president, Cisco Collaboration Software Group. "Software společnosti Securent podnikům umožňuje z jednoho místa definovat a řídit oprávnění napříč různými aplikacemi a daty. Díky propojení se síťovými technologiemi Cisco budou navíc podniky moci rozhodovat o oprávněních i napříč různými platformami a způsoby komunikace," dodal Proctor.

Securent je americká firma s 57 zaměstnanci a se sídlem v kalifornském Mountain View. Vývojové zařízení však má například i v Indii. Cisco za Securent zaplatilo 100 milionů dolarů a nyní plánuje integrovat tým a technologie společnosti do své Collaboration Software Group, kterou vede právě Don Proctor. V pořadí jde již o 125. akvizici společnosti Cisco.

Článek ze dne 29. listopadu 2007 - čtvrtek

Další články od CISCO SYSTEMS s.r.o.