logo

Cisco kupuje dánskou DiviTech

Společnost Cisco oznámila záměr koupit dánskou DiviTech, vedoucí firmu v oblasti správy digitálních služeb (DSM). O řešení společnosti DiviTech, která nabízí poskytovatelům digitálního vysílání rozhraní pro tvorbu, úpravu a řízení video přenosů, plánuje rozšířit vlastní portfolio video řešení.

"DiviTech obohatí tým Cisco o jedny z nejlepších odborníků na trhu správy digitálních služeb, Platforma firmy nám navíc poslouží jako základ pro další zlepšování našich řešení v oblasti nástrojů a aplikací nové generace pro správu v oblasti komplexních video sítí," řekl Dean Rockwell, viceprezident a generální ředitel obchodní divize Digital Media, která ve společnosti Cisco spadá pod skupinu Service Provider Video Technology Group.

Akvizice DiviTechu je součástí strategie společnosti Cisco v oblasti video přenosů. Řešení DiviTechu, které umožňuje například jednoduše doručit do domácností regionální vysílání stejně jako filmy na objednávku, hodlá Cisco integrovat do svého řešení Cisco ROSA a vytvořit tak jeden model, který bude podporovat všechny možnosti video přenosů.

Řešení DiviTechu obohacuje řešení a produkty Cisca stejně jako tomu bylo u předešlých akvizicí, například Scientific Atlanta, Arroyo a Tivella. Zaměstnanci DiviTechu budou po jejím dokončení pracovat v kodaňské pobočce společnosti Cisco. V pořadí jde již o 128. akvizici společnosti Cisco.

Článek ze dne 4. srpna 2008 - pondělí

Další články od CISCO SYSTEMS s.r.o.