logo

Cisco rozšiřuje možnosti osobních setkání na dálku

Cisco představilo dvě nová řešení TelePresence pro setkávání firemních týmů či obchodních partnerů na dálku. Jednat "osobně" bez nutnosti cestování budou moci nově i jednotlivci nebo skupiny až 18 účastníků. Nová řešení tak budou vhodná zejména k umístění do osobních kanceláří nebo pro skupinová školení a porady velkých týmů.

"Video přenosy se stávají nejefektivnější cestou komunikace a sdílení informací. TelePresence je však ještě něco víc. Je to systém, který doslova vtáhne člověka do děje všemi jeho smysly. Nově představené verze umožní rychlejší rozšíření této technologie do firem všech velikostí," řekl Charles Stucki, viceprezident divize Cisco TelePresence Systems.

Novými řešeními v portfoliu Cisco TelePresence jsou verze s označením 500 a 3200. Cisco TelePresence System 500 je určeno pro osobní kanceláře Jde o zařízení menšího formátu, které však disponuje stejnými vlastnostmi jako větší verze. Umožňuje důvěrné jednání dvou lidí nebo připojení jednotlivce do vzdáleného jednání většího týmu. Je současně levnější alternativou pro firmy střední velikosti, které chtějí začít využívat virtuální komunikaci typu telepresence pro spojení s partnery, zákazníky a dodavateli.

Součástí systému Cisco TelePresence 500 je 37palcový displej, kamery, sada pokročilých mikrofonů, reproduktorů a speciálního osvětlení. Vše se v kanceláři vejde na jeden stůl, může však být namontováno i na zeď nebo stát na podstavci. Systém může být v kanceláři používán jako druhý monitor nebo se systémem Cisco Digital Media Systém.

Verze Cisco TelePresence System 3200 vychází z úspěšného modelu s označením 3000 určeného pro šest osob a zvyšuje jeho kapacitu na trojnásobek. Dosahuje toho zvětšením plochy obrazovek a přidáním druhé řady židlí k použití ve větších místnostech. Hodí se tak zejména do hlavních sídel firem a do velkých regionálních poboček. Systém poskytuje stejnou kvalitu obrazové i zvukové komunikace se všemi účastníky porady bez ohledu na to, zda sedí v první nebo druhé řadě. Zařízení navíc využívá nového kodeku, který podporuje sdílení dat rychlostí až 30 snímků za vteřinu.

"Řešení Cisco TelePresence nám umožňuje rychleji pracovat, aniž bychom museli obětovat osobní kontakt, který je pro společnou práci týmů nezbytný. Používáme je proto zejména pro školení lidí a větší porady," řekl Dietmar Bruder, viceprezident SAP IT Infrastructure Services.

Řešení Cisco TelePresence v sobě integruje kvalitní audio přenos, video s vysokým rozlišením a interaktivní prvky, jejichž prostřednictvím umožňuje pořádání velmi realistických osobních jednání na dálku. Firemním zákazníkům tak pomáhá zkrátit obchodní cykly nebo proces vývoje nových produktů, a současně zvyšuje efektivitu práce a podporuje zodpovědné ekologické chování firem. Maximální kapacita míst pro jednu poradu prostřednictvím Cisco TelePresence činí v současné době až 48 míst. Cisco TelePresence spolupracuje i se standardními videokonferenčními systémy.

Ceny a dostupnost

Ceníková cena Cisco TelePresence System 500: $33,900 USD, ceníková cena Cisco TelePresence 3200: $340,000 USD. Oba systémy budou k dostání ve třetím kalendářním čtvrtletí roku 2008. $90,000 USD stojí upgrade kit Cisco TelePresence System 3200 pro majitele systémů Cisco TelePresence 3000.

Článek ze dne 6. června 2008 - pátek

Další články od CISCO SYSTEMS s.r.o.