logo

Cisco TelePresence poprvé propojilo dva různé podniky

Cisco oznámilo, že řešení pro jednání na dálku Cisco Telepresence nově umožňuje zrealizovat setkání i mezi různými podniky. V rámci předvedení této nové funkce spolu "k jednomu stolu" zasedli zástupci společností Cisco a British Telecommunications.

Stalo se tak necelý rok poté, co Cisco toto inovativní řešení simulující skutečné jednání u jednoho stolu oficiálně představilo. Nová funkce podnikům umožní jednat se zákazníky, obchodními partnery nebo dodavateli bez nutnosti cestování. Zahájení takového jednání je přitom stejně snadné, jako vytočení telefonního čísla.

"Řešení Cisco TelePresence má potenciál kompletně změnit fungování podniků, protože odstraňuje jakékoliv geografické bariéry pro setkávání s kolegy, zákazníky nebo partnery. Navíc může podniky přimět k šetrnějšímu přístupu k životnímu prostředí, protože již nebudou muset tolik cestovat po světě za osobními schůzkami," řekl Francois Barrault, CEO společnosti BT Global Services.

Již v současné době používá Cisco TelePresence řada organizací například ke zrychlení rozhodovacích procesů, ke zlepšení vnitrofiremní komunikace napříč zeměmi i kontinenty nebo k rychlejšímu uvádění nových produktů na trh. Díky nové funkcionalitě však budou moci organizace navazovat i těsnější vazby se svými zákazníky nebo obchodními partnery. Vše navíc způsobem šetrným k životnímu prostředí.

"Každý rok hostíme v našem Executive Briefing Center tisíce zákazníků. Přestože osobní komunikace hraje při těchto setkáních stále důležitou roli, díky Cisco TelePresence můžeme těmto zákazníkům zprostředkovat i setkání s experty, s kterými by to dříve kvůli jejich velké vzdálenosti možné vůbec nebylo," řekl Bob Basiliere, ředitel Worldwide Executive Briefing Program ve společnosti EMC Corporation.

Cisco současně oznámilo, že řešení Cisco TelePresence nově umožňuje i propojení s většinou dnes běžně používaných videokonferenčních zařízení. Podnikům to umožní především větší flexibilitu při postupném zavádění Cisco TelePresence. Obě nové funkcionality budou na trhu dostupné v druhém čtvrtletí příštího roku.

Cisco TelePresence je řešení pro týmovou spolupráci a obchodní jednání na dálku, které vytváří dojem, že všichni účastníci sedí u jednoho stolu a komunikují spolu tváří v tvář. K tomu využívá videa s vysokým rozlišením 720p a 1080p, přenosu obrazu ve skutečné velikosti, prostorového ozvučení a dalších interaktivních prvků. Komunikace přitom funguje takřka s nulovou mírou zpoždění. Gesta a výrazy účastníků jsou tak bezprostředně vidět bez ohledu na to, zda jde o vzdálenost několika kilometrů nebo celých časových pásem.

Článek ze dne 14. prosince 2007 - pátek

Další články od CISCO SYSTEMS s.r.o.