logo

Kurzy Cisco Networking Academy pro podporu nových pracovních míst v oborech IT

Do roku 2014 má v ČR vzniknout téměř 24 tisíc nových pracovních míst v oblastiech IT. Pracovní trh vyžaduje odborníky s praktickými dovednostmi - a v jejich přípravě pomohou kurzy Cisco Networking Academy.

Podle prognózy Výzkumného ústavu práce a sociálních věcí u nás vzroste do roku 2014 počet pracovních míst v sektoru IT v průměru o 21 % a přibude tak cca 23943 nových pracovních míst. Vyškolení takového množství IT specialistů je velkou výzvou pro české školství. Možnosti, jak se na tento očekávaný růst připravit, představují síťové akademie Cisco (Cisco Networking Academy). Ty již desátým rokem připravují studenty a zájemce z řad veřejnosti na budoucí kariéru v oblasti informačních technologií.

V září 2010 byla slavnostně otevřena nová Cisco akademie na Střední průmyslové škole na Proseku. Fakulta informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové a Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií Vysokého učení technického v Brně pak nově zavedly do výuky nejvyšší stupeň kurzů Cisco Certified Network Professional (CCNP).

"Ve firmách roste poptávka po IT profesionálech s praktickým přístupem k řešení úkolů a souvisejícími zkušenostmi. Díky dlouhodobé spolupráci se středními a vysokými školami jsme vytvořili ucelenou a prakticky orientovanou výuku v oblasti ICT. Díky tomu jsou absolventi připraveni na konkrétní úkoly v podnikové praxi a na pracovním trhu nachází dobré uplatnění," uvedl Karol Kniewald, koordinátor programu Cisco Networking Academy v ČR.

Střední průmyslová škola na Proseku uvedla v září do provozu novou Laboratoř informačních technologií a může tak začít připravovat studenty na získání certifikace CISCO. Podle Lukáše Procházky ze SPŠ na Proseku, který se na vybudování laboratoře podílel, studenti středních škol oceňují na Cisco akademii zejména možnost získání mezinárodně uznávaného certifikátu, což jim přináší zlepšení pozice na trhu práce.

Fakulta informatiky a managementu, Univerzita Hradec Králové (FIM UHK) a Fakulta elektrotechniky a komunikačních technologií, Vysoké učení technické v Brně (FEKT VUT) letos nově otevřely pro své studenty kurzy CCNP, které nabízejí nejvyšší stupeň odborného vzdělání v rámci Cisco Networking Academy. Kurz, který je zaměřen na síťové konfigurace, diagnostiku sítí a odhalování a odstraňování problémů v sítích, je přípravou na získání mezinárodně uznávaného certifikátu.

"Zavedením nového kurzu jsme chtěli vyhovět přáním studentů, kteří sami o něj projevují velký zájem, a zároveň se snažíme rozvíjet jejich oborové znalosti. Motivace studentů je obrovská, což dokládá i fakt, že si mnozí museli na studium vydělat na brigádách, přičemž jejich kamarádi byli třeba na dovolené. Vysoké školy jsou občas kritizovány za to, že jejich výuka je víceméně teoretická. I u nás byly počítačové sítě vyučované teoretickým způsobem, ale díky integraci kurzů Cisco do naší výuky si studenti mohou své znalosti vyzkoušet v praxi a jejich odezva je tak velmi pozitivní," řekl Vladimír Soběslav, instruktor CISCO Networking Academy, FIM UHK.

Školící program Cisco Networking Academy, který používá e-learningový model jako kombinaci webových a instruktorských školení spolu s praxí v laboratorním prostředí, pomáhá v České republice jubilejním desátým rokem zvyšovat úroveň odborné vzdělanosti v oblasti síťových technologií.

Partnery programu Cisco Networking Academy v České republice jsou společnosti Averia, Fluke Networks, Intercom Systems, OK System a Panduit.

V současné době funguje v České republice 71 akademií, kde každý rok v rámci programu studuje kolem 7000 studentů.

Článek ze dne 6. října 2010 - středa

Další články od CISCO SYSTEMS s.r.o.

První VoIP hovor bez použití pozemní infrastruktury

Cloudové služby bude do tří let využívat většina firem

Cisco na prvním místě v žebříčku COOL IT Greenpeace

Videokonference ušetří přes dva měsíce produktivního času ročně

Cisco a BMC Software: strategická aliance pro cloudová řešení

Podle studie Cisco Connected World Report zaměstnanci preferují práci na dálku

Cisco prodalo už 30 milionů IP telefonů

Cisco SocialMiner: řešení pro online analýzu služeb Web 2.0

NIX.CZ inovovuje svou vnitřní strukturu

Broadband Quality Study: ČR je v žebříčku kvality a dostupnosti broadbandu na 23 místě světa

Cisco rozšiřuje portfolio produktů pro Borderless Networks

Application Velocity: nová síťová služba Cisco

Center of Excellence: Cisco v Praze otevřelo mezinárodní centrum vzdálené podpory

Cisco rozšiřuje portfolio produktů a služeb pro SMB

TelePresence pro domácnost s Cisco umi

Kurzy Cisco Networking Academy pro podporu nových pracovních míst v oborech IT

TANDBERG Movi 4 a Movi Mac: videokonference v HD kvalitě na běžném počítači

Cisco inovuje portfolio služeb a řešení pro datová centra

Cisco rozšíří portfolio řešení pro přenos videa přes IP síť

Pohled do budoucna IT s futurologem Davem Evansem

Cisco Midyear Security Report: svět IT bezpečnosti se mění

Cisco a NetApp uvádí end-to-end FCoE s certifikací od VMware

Videokonference pomáhají podnikání

Cisco a American Express Business Travel spolupracují při poskytování služeb TelePresence

250000 dolarů pro vítěze soutěže I-Prize

Cisco Cius, tablet pro zjednodušení mobilní spolupráce ve firmách