logo

Prodejnost routerů zvyšují integrované služby

Nové služby integrované do moderních routerů zvyšují jejich popularitu. Společnost Cisco oznámila, že od roku 2004, kdy uvedla na trh první router s integrovanými službami, se jich podařilo prodat již přes 4 miliony kusů.

Jubilejní čtyřmiliontý router Cisco ISR byl nasazen do společnosti Coca-Cola Enterprises, kde pomůže zajišťovat hladkou firemní komunikaci a spolupráci více než 30 tisíc zaměstnanců ve 440 pobočkách.

"Neustále hledáme nové cesty, jak posilovat týmovou spolupráci a efektivitu naší organizace. Cisco nám pomáhá zapojit zaměstnance do plnění strategických podnikových cílů v reálném čase. Současně integruje naší komunikaci i datové aplikace do jednotné platformy, která slouží jako podpora našich inovačních aktivit," řekl Esat Sezer, ředitel pro informatiku firmy Coca-Cola Enterprises.

Jednou z inovací, kterou Coca-Cola Enterprises díky řešení od společnosti Cisco v poslední době zavedla, je například hlasová aplikace Voice Pick. Ta je postavena na integrovaném řešení sjednocené komunikace, které spojuje routery Cisco ISR se systémem Voice eXtensible Markup Language (Voice XML), mobilní telefonií a systémy pro řízení dodávek (SCM).

Výsledkem je hlasová aplikace, která pracuje v reálném čase a pracovníkům firmy umožňuje komunikovat přímo se skladovými systémy prostřednictvím bezdrátových telefonů nebo headsetů. Díky zavedení této nové aplikace došlo ke zvýšení přesnosti vyřizování objednávek na 99,8 procent a zkrácení času pro zaškolení nových zaměstnanců v této oblasti z dvou týdnů na dva dny.

Díky efektivnějšímu zpracování objednávek navíc může společnost Coca-Cola Enterprises snížit počet pojezdů vysokozdvižných vozíků ve skladech, což znamená úsporu benzínu a snížení emisí. Celý proces je tak ekologičtější. Šetrné k životnímu prostředí je i samo nasazení routerů Cisco ISR, které kromě lepší funkcionality a schopnosti nahradit až sedm různých zařízení snižují spotřebu energie, a tím i objem emisí vznikajících v souvislosti s činností firmy.

Routery s integrovanými službami Cisco ISR byly poprvé uvedeny na trh v roce 2004. V současné době Cisco pracuje na dalším rozšiřování jejich technologických možností. Společnost například nedávno ohlásila otevření routerů Cisco ISR pro vývojáře aplikací třetích stran, čímž chce umožnit rozšiřování této síťově platformy o další integrované služby.

Routery Cisco ISR jsou základním kamenem konceptu Empowered Branch, řešení, které zákazníkům společnosti Cisco pomáhá v zavádění nových obchodních modelů založených na konzistentní týmové spolupráci v reálném čase kdykoli a v kterékoli pobočce firmy.

Článek ze dne 19. května 2008 - pondělí

Další články od CISCO SYSTEMS s.r.o.