logo

Videokonference pomáhají podnikání

Společnost TANDBERG, která je nyní součástí společnosti Cisco zpřístupnila v češtině aplikaci Business Advantage Calculator pro výpočet úspor při zavedení videokonferencí.

"Díky Business Advantage Calculatoru nyní můžeme jednoduchým způsobem ukázat, jaké výhody přináší využívání videokonferencí oproti tradičním a často méně efektivním metodám komunikace. Důležité také je, že tyto výhody mohou využívat všichni, zaměstnanci i top management," vysvětluje Anna Janas, marketingová manažerka CEE Cisco Telepresence Technology Group.

Pokud například použijeme Business Advantage Calculator pro společnost z České republiky zaměstnávající 250 lidí, jejíž vedoucí zaměstnanci absolvují ročně 100 zahraničních služebních cest a dalších 1200 po ČR, vychází vypočítané hodnoty následovně :

Podle nedávné analýzy společnosti Frost & Sullivan se dá očekávat, že se region střední a východní Evropy (CEE) stane lídrem v oblasti webových konferencí. V roce 2008 měl tento trh hodnotu 3,2 mil dolarů a do roku 2014 pravděpodobně poroste více než pětkrát, a bude mít hodnotu 16,7 mil dolarů. Jedním z faktorů, které tento proces zpomalují, je nízké povědomí firem o výhodách, které jim takovéto řešení nabízí. To je také jedním z důvodů, které vedly ke spuštění aplikace Business Advantage Calculator.

Aplikace poskytuje cenné informace o tom, kolik může firma ušetřit využíváním moderních komunikačních nástrojů, namísto nákladných služebních cest. Kalkulace je založena na průměrných výdajích za cestovné a ubytování nebo také na frekvenci služebních cest. Kalkulátor zároveň dokáže odhadnout, kolik hodin strávil zaměstnance samotným cestováním a vyčíslí tento nevyužitý čas v penězích.

Videokonference umožňují společnostem vytvořit flexibilní pracovní prostředí, kde organizace meetingů a účast na nich nepředstavuje žádný problém. Absence služebních cest může také napomáhat k harmonizaci rodinných vztahů zaměstnanců a růstu jejich celkové spokojenosti. K té přispívá nejen tento faktor, ale také to, že videokonference zvyšují produktivitu práce. Tím pádem zaměstnanci dosahují lepších výsledků a jejich spokojenost s prací roste. Je však obtížné číselně vyjádřit nehmotné výhody tohoto řešení, jako je právě spokojenost zaměstnanců.

Časté obchodní cesty neznamenají zátěž jen pro firemní rozpočet, ale také pro životní prostředí. Využíváním dopravních prostředků dochází k produkci oxidů uhlíku, ale zavedením nástrojů pro spolupráci na dálku je možné jejich množství omezit. Business Advantage Calculator dokáže spočítat, o kolik by byla snížena produkce CO2 při omezení služebních cest.

V současnosti TANDBERG organizuje kolem 67 000 videokonferencí měsíčně. To za tuto dobu představuje snížení emisí CO2 o 7 tun. I tento ukazatel lze převést na finanční hodnotu. Společnostem jsou určovány limity na produkci oxidu uhličitého. Ty, které tyto požadavky nesplňují, mohou zakoupit povolenky pro produkci vyššího množství CO2 od společností, které těchto limitů nedosáhly. Kromě zřejmých pozitivních dopadů na životní prostředí tak lze snížením produkce CO2 získat také reálné finanční výhody.

Další články k tématům - kalkulátor - TANDBERG - úspory - videokonference - Anna Janas

Článek ze dne 6. srpna 2010 - pátek

Další články od CISCO SYSTEMS s.r.o.

První VoIP hovor bez použití pozemní infrastruktury

Cloudové služby bude do tří let využívat většina firem

Cisco na prvním místě v žebříčku COOL IT Greenpeace

Videokonference ušetří přes dva měsíce produktivního času ročně

Cisco a BMC Software: strategická aliance pro cloudová řešení

Podle studie Cisco Connected World Report zaměstnanci preferují práci na dálku

Cisco prodalo už 30 milionů IP telefonů

Cisco SocialMiner: řešení pro online analýzu služeb Web 2.0

NIX.CZ inovovuje svou vnitřní strukturu

Broadband Quality Study: ČR je v žebříčku kvality a dostupnosti broadbandu na 23 místě světa

Cisco rozšiřuje portfolio produktů pro Borderless Networks

Application Velocity: nová síťová služba Cisco

Center of Excellence: Cisco v Praze otevřelo mezinárodní centrum vzdálené podpory

Cisco rozšiřuje portfolio produktů a služeb pro SMB

TelePresence pro domácnost s Cisco umi

Kurzy Cisco Networking Academy pro podporu nových pracovních míst v oborech IT

TANDBERG Movi 4 a Movi Mac: videokonference v HD kvalitě na běžném počítači

Cisco inovuje portfolio služeb a řešení pro datová centra

Cisco rozšíří portfolio řešení pro přenos videa přes IP síť

Pohled do budoucna IT s futurologem Davem Evansem

Cisco Midyear Security Report: svět IT bezpečnosti se mění

Cisco a NetApp uvádí end-to-end FCoE s certifikací od VMware

Videokonference pomáhají podnikání

Cisco a American Express Business Travel spolupracují při poskytování služeb TelePresence

250000 dolarů pro vítěze soutěže I-Prize

Cisco Cius, tablet pro zjednodušení mobilní spolupráce ve firmách