logo

Virgin Media s pomocí Cisco vylepšuje svou digitální televizi

Společnost Virgin Media, která má ve Velké Británii vedoucí postavení v oblasti zábavy a komunikací, se rozhodla s pomocí společností Cisco upgradovat svou platformu digitální televize.

V rámci spolupráce bude ve všech regionálních stanicích i v centrále Virgin Media implementována technologie Cisco® Digital Video Headend, která zjednodušší infrastrukturu a tím sníží společnosti Virgin Media provozní náklady, podpoří zavedení bezpečnostní služby podmíněného přístupu a urychlí uvedení nových služeb s vyšším rozlišením.

"Aktualizace platformy naší digitální televize nám přináší možnost nadále inovovat nové služby pro diváky. Díky vyšší flexibilitě a výkonnosti můžeme divákům garantovat výjimečnou podívanou. Cisco má nejen spoustu zkušeností, ale také proškolené specialisty, kteří jsou schopni dodat kompletní řešení a pomohou podpořit rozvoj zábavních služeb pro další generace," řekl Daniel Hennessy, ředitel technické architektury ve společnosti Virgin Media.

Systém bude fungovat přes síť optických vláken společnosti Virgin Media na síťových technologiích Cisco, které budou zahrnovat core a edge síťové prvky IP Next-Generation Network, digital video headend nebo nástroje pro správu a monitoring systému, které se postarají o vysokorychlostní přenos dat mezi centrálou a regionálními stanicemi. Po dokončení implementace by měla být nová televizní platforma schopná přenášet vylepšené služby do více než 12,6 milionu britských domácností.

"Cisco spolupracuje s Virgin Media již několik let a jsme rádi, že můžeme této společnosti pomoci dostat se mezi nejlepší firmy na trhu. A právě s novou platformou televizních přenosů založenou na IP může Virgin Media nabídnout svým zákazníkům služby, které změní jejich pohled na zábavu," dodal Phil Smith, viceprezident společnosti Cisco UK & Ireland.

Další články k tématům - Cisco - digitální - Media - Virgin - Daniel Hennessy - Phil Smith

Článek ze dne 21. září 2009 - pondělí

Další články od CISCO SYSTEMS s.r.o.