logo

Finanční výsledky GTS Novera za první pololetí 2007

GTS Novera navázala v prvním pololetí 2007 na mimořádně úspěšný rok 2006. Během loňského roku úspěšně dokončila integraci konkurenčních operátorů Contactel, Telenor a Nextra. To se i přes náročnou transformaci pozitivně promítlo do hospodářských výsledků jak samotné společnosti GTS Novera, tak i mateřského středoevropského operátora GTS Central Europe.

Dnes zveřejněné hospodářské výsledky celonárodního telekomunikačního operátora potvrzují stabilní růst a úspěšně zvládnutou integraci i následnou transformaci firmy. Tržby za prodej telekomunikačních služeb společnosti GTS Novera dosáhly za rok 2006 hodnoty 5,964 miliardy Kč, což představuje meziroční nárůst o 25 %.

Razantní růst zaznamenala GTS Novera i v oblasti provozního zisku, a to i přes skutečnost, že se musela vyrovnat s negativními hospodářskými výsledky nakoupených konkurenčních operátorů. Hodnota provozního zisku před zdaněním, splátkou úroků, odpisy a amortizací (EBITDA) přesáhla na konci minulého roku 786 milionů Kč, což představuje v meziročním srovnání nárůst o 37 %.

"Rok 2006 byl pro nás velkou výzvou. Pracovali jsme na začlenění hned tří konkurenčních operátorů. Takto rozsáhlá integrace nemá na českém telekomunikačním trhu obdoby. Museli jsme řešit sloučení tří různých sítí, velkého množství technologií a dohledových systémů, sjednotit produktová portfolia a zákaznické databáze. O tom, že jsme to dokázali, svědčí naše hospodářské výsledky i dosažené tržní podíly," komentoval hospodářské výsledky firmy za rok 2006 její generální ředitel a předseda představenstva Milan Rusnák.

Výsledky GTS Novera za první pololetí 2007

Tržby společnosti GTS Novera dosáhly v prvním pololetí tohoto roku výše 2,864 miliardy Kč. Provozní zisk před zdaněním, splátkou úroků, odpisy a amortizací (EBITDA) vzrostl meziročně o 35 % na 459 milionů Kč. V oblasti investic došlo ve srovnání se stejným obdobím loňského roku ke snížení výdajů na 237 milionů. Důvodem je především mimořádná výše investic v loňském roce, kdy docházelo ke slučování technologií během integrace konkurenčních operátorů.

"V prvním pololetí roku 2007 jsme na loňské výsledky úspěšně navázali a dosáhli jsme rekordního provozního zisku. I přes neustálý pokles cen očekáváme celkovou výši tržeb za celý rok na obdobné úrovni jako v roce minulém. Počítáme ale s dalším růstem provozního zisku," řekl k výsledkům za první pololetí roku 2007 Milan Rusnák a dodal : "V roce 2008 očekáváme nárůst tržeb, a to zejména v oblasti korporátního segmentu ze služeb s přidanou hodnotou. Připravujeme také nové produkty a v našich plánech na nejbližší období nechybí ani konvergované služby."

Výsledky mateřské skupiny GTS Central Europe za první pololetí 2007

Tržby středoevropské telekomunikační skupiny GTS Central Europe (GTS CE) dosáhly v prvním pololetí tohoto roku výše 192 milionů EUR a zůstaly tak na přibližně stejné úrovni, jako ve stejném období roku 2006. Provozní zisk před zdaněním, splátkou úroků, odpisy a amortizací (EBITDA) meziročně vrostl o 20 % na 34,5 milionů EUR. Za mimořádným růstem tohoto ukazatele stojí zejména výsledky největšího operátora skupiny – české společnosti GTS Novera.

"Rok 2006 byl v naší společnosti rokem mnoha pozitivních změn," řekl Tamás Polgár, generální ředitel společnosti GTS Central Europe a dodal : "V souladu s naší strategií pokračujeme i v roce 2007 v orientaci na obchodní aktivity ve středoevropském regionu. Podařilo se nám uzavřít řadu významných velkoobchodních i maloobchodních projektů včetně vývoje mezinárodní datové MPLS sítě pro dánskou nábytkářskou firmu JYSK a mezinárodního filmového distributora Palace Cinemas. Současně těžíme ze synergických efektů, které nám přinesly akvizice v loňském roce, a to zejména v oblasti technologií a síťového propojení dceřiných společností. Výsledkem je 20 % nárůst provozního zisku, který předčil naše očekávání, při stabilní úrovni našich tržeb. Stejný trend růstu očekáváme i ve druhém pololetí tohoto roku a jsme tak na nejlepší cestě splnit náš plán pro rok 2007."

Článek ze dne 27. srpna 2007 - pondělí

Další články od GTS Czech s.r.o.

Telekomunikační skupina GTS Central European Holding mění svého majitele

Novera duo expres

GTS Central Europe oceněna jako nejlepší velkoobchodní operátor ve střední a východní Evropě

Novera virtuální ústředna

Akční nabídka Novera duo expres

GTS Novera připojila pražské obchodní centrum Palladium

GTS Novera zvyšuje datové limity u svého ADSL připojení

GTS Novera zvítězila v tendrech ministerstva obrany na poskytování mezinárodní konektivity v rámci NATO

Akční nabídka Novera komplet office prodloužena

GTS Novera dále rozšiřuje pokrytí služby Novera duo expres a prodlužuje akční nabídku

GTS Central Europe spouští unikátní MPLS síť napříč pěti zeměmi regionu

Finanční výsledky GTS Novera za první pololetí 2007

Metropolitní telekomunikační síť ve Valašském Meziříčí

Rozšíření typů hovorů

GTS Novera rozšiřuje pokrytí služby Novera duo expres

Komplexní řešení bezpečnosti firemního internetového připojení

V Uherském Brodě odstartovala metropolitní telekomunikační síť

GTS Novera se stala partnerem Národního centra videa

GTS Novera ADSL připojení bez datových limitů

Nová telekomunikační síť na Bílovecku

Den otevřených dveří v GTS Novera

GTS Novera ruší všechny datové limity u služby Novera duo expres

Akční nabídka Novera komplet office

Akční nabídka Novera DSL 4 Mbs za 395 Kč měsíčně a USB disk jako dárek

Novera duo expres je komplexní telekomunikační řešení pro malé firmy a kanceláře za 645 Kč měs.

GTS Central Europe pro Palace Cinemas

GTS Novera představila strategii v oblasti veřejné správy

Akční nabídka 4 Mbs za 395 Kč měsíčně

GTS Novera zvýší rychlost ADSL

GTS Novera bude provozovat metropolitní síť ve Valašském Meziříčí

GTS Novera vybuduje metropolitní síť v Uherském Brodě

GTS Novera dokončila integraci telekomunikačních sítí

GTS Novera spustila metropolitní síť ve Vsetíně

GTS Central Europe propojí 61 prodejen společnosti JYSK ve střední Evropě

Akční nabídka rychlého internetu od GTS Novera

Akční nabídka rychlého internetu od GTS Novera