logo

Novera virtuální ústředna

Celonárodní telekomunikační operátor GTS Novera očekává do budoucna širší využívání služeb na bázi VoIP v segmentu malých a středních podniků. Připravil proto službu Novera virtuální ústředna, která umožňuje firmám volat zdarma mezi jednotlivými pobočkami.

Virtuální ústředna je plně outsourcované řešení vnitropodnikové komunikace s minimálními nároky na provoz a možností snadného ovládání přímo z běžně používaných kancelářských aplikací. Oproti klasické pobočkové ústředně přináší až 35 % úsporu nákladů.

Postupná konvergence telekomunikačních a IT služeb a posun k systémové integraci na straně telekomunikačních operátorů a větší využívání telekomunikačních řešení na bázi IP protokolu na straně zákazníků – to jsou moderní světové trendy v telekomunikacích.

IP telefonie nahrazuje ve vnitrofiremní komunikaci klasické pobočkové ústředny

IP telefonie je jednou z oblastí, u kterých se prakticky projevuje postupné prolínání odvětví telekomunikací a IT. Pro telekomunikačního operátora je příležitostí nabídnout zákazníkům služby nad rámec samotného telekomunikačního připojení. Podle predikcí společnosti Arthur D. Little budou v roce 2010 dvě třetiny telefonních linek v podnicích připojeny prostřednictvím ústředny podporující protokol IP – od klasických ústředen s možností využití IP až po virtuální ústředny na bázi IP protokolu, které jsou realizovány na infrastruktuře telekomunikačního operátora a zákazníkovi poskytují maximální flexibilitu.

"Postupné zavádění služeb na bázi VoIP je konkrétním příkladem uplatňování konvergence telekomunikací a IT. Telekomunikační řešení v takovémto případě přesahuje do oblasti IT a propojuje výhody obou kategorií: vysokou kvalitu obvyklou v telekomunikacích a široké možnosti obvyklé v IT,“" říká Miloš Mastník, ředitel divize strategie a produktu společnosti GTS Novera, a dodává : "IP telefonie do budoucna překoná vnímání, které je dnes poměrně časté – že jde o volání přes internet, sice zdarma, ale s nezaručenou kvalitou. Z pohledu telekomunikačního operátora znamená IP telefonie službu s garantovanou kvalitou, vysokou bezpečností a širšími možnostmi pro zákazníka, než nabízejí klasická telekomunikační řešení. Taková je i služba Novera virtuální ústředna."

Novera virtuální ústředna –firemní řešení se širšími možnostmi a nižšími náklady

Nově představená služba Novera virtuální ústředna je nadstavbou služby Novera IP komplet. Je určena pro střední a malé podniky a představuje plně outsourcované řešení vnitrofiremní komunikace umožňující mezipobočkové volání zdarma. Jde o centralizovanou správu všech firemních lokalit bez nutnosti tuto ústřednu vlastnit, provozovat či časem jakkoli draze rozšiřovat.

Společnost, která se pro službu Novera virtuální ústředna rozhodne, platí pouze za využívanou službu a nemusí vynakládat žádné počáteční investice do pořízení klasické pobočkové ústředny. Novera virtuální ústředna je škálovatelná a je možno ji snadno přizpůsobit aktuálním potřebám zákazníka. Uživatelé virtuální ústředny ocení zejména jednoduchost ovládání (přímo z kteréhokoliv počítače v kanceláři) a její kompatibilitu s ostatními firemními systémy (CRM, ERP atd.). Samozřejmostí je smluvně garantovaná kvalita služby a doplňkové aplikace, které sledují okamžitý i celkový provoz ústředny na centrále i ve všech pobočkách.

Provoz ústředny je velmi nenáročný a jakékoliv změnové požadavky nevyžadují doplňkové investice a složité zásahy do celého systému tak, jak je tomu u klasických pobočkových ústředen. Naprostou většinu změn je možné řešit uživatelským způsobem s využitím běžné počítačové aplikace.

Služba Novera virtuální ústředna je vhodná pro firmy s celkovými výdaji na telekomunikace již od deseti tisíc Kč měsíčně. To znamená, že ji mohou využívat i společnosti s malým počtem linek na pobočce, jimž se dosavadní klasická ústředna nevyplatila. Služba umožňuje využívat stejný rozsah funkcionalit, jaké jsou k dispozici na centrále, i na kterékoliv z jejích poboček. Celé virtuální řešení přináší výrazné až 35% snížení pořizovacích nákladů a redukci provozních nákladů až o 20 % oproti klasické pobočkové ústředně.

Článek ze dne 6. listopadu 2007 - úterý

Další články od GTS Czech s.r.o.

Telekomunikační skupina GTS Central European Holding mění svého majitele

Novera duo expres

GTS Central Europe oceněna jako nejlepší velkoobchodní operátor ve střední a východní Evropě

Novera virtuální ústředna

Akční nabídka Novera duo expres

GTS Novera připojila pražské obchodní centrum Palladium

GTS Novera zvyšuje datové limity u svého ADSL připojení

GTS Novera zvítězila v tendrech ministerstva obrany na poskytování mezinárodní konektivity v rámci NATO

Akční nabídka Novera komplet office prodloužena

GTS Novera dále rozšiřuje pokrytí služby Novera duo expres a prodlužuje akční nabídku

GTS Central Europe spouští unikátní MPLS síť napříč pěti zeměmi regionu

Finanční výsledky GTS Novera za první pololetí 2007

Metropolitní telekomunikační síť ve Valašském Meziříčí

Rozšíření typů hovorů

GTS Novera rozšiřuje pokrytí služby Novera duo expres

Komplexní řešení bezpečnosti firemního internetového připojení

V Uherském Brodě odstartovala metropolitní telekomunikační síť

GTS Novera se stala partnerem Národního centra videa

GTS Novera ADSL připojení bez datových limitů

Nová telekomunikační síť na Bílovecku

Den otevřených dveří v GTS Novera

GTS Novera ruší všechny datové limity u služby Novera duo expres

Akční nabídka Novera komplet office

Akční nabídka Novera DSL 4 Mbs za 395 Kč měsíčně a USB disk jako dárek

Novera duo expres je komplexní telekomunikační řešení pro malé firmy a kanceláře za 645 Kč měs.

GTS Central Europe pro Palace Cinemas

GTS Novera představila strategii v oblasti veřejné správy

Akční nabídka 4 Mbs za 395 Kč měsíčně

GTS Novera zvýší rychlost ADSL

GTS Novera bude provozovat metropolitní síť ve Valašském Meziříčí

GTS Novera vybuduje metropolitní síť v Uherském Brodě

GTS Novera dokončila integraci telekomunikačních sítí

GTS Novera spustila metropolitní síť ve Vsetíně

GTS Central Europe propojí 61 prodejen společnosti JYSK ve střední Evropě

Akční nabídka rychlého internetu od GTS Novera

Akční nabídka rychlého internetu od GTS Novera