logo

Prodej skupiny GTS Central Europe je ukončen, skupina GTS CE patří konsorciu investičních fondů

Telekomunikační skupina GTS Central European Holding (GTS CE), jejíž součástí je i český celonárodní telekomunikační operátor GTS Novera, definitivně získala nového majitele.

Dosavadní vlastník, finanční holding GML Limited a nový vlastník, konsorcium finančních investorů vedené fondy Columbia Capital, M/C Venture Partners a Innova Capital, dokončili proces prodeje GTS CE.

Novým 100 % vlastníkem mezinárodní telekomunikační skupiny GTS CE se stalo konsorcium finančních investorů vedené fondy Columbia Capital, M/C Venture Partners a Innova Capital. Columbia Capital a M/C Venture Partners jsou severoamerické finanční skupiny zaměřené na investice do telekomunikačního a IT sektoru. Innova Capital je jedním z vedoucích private equity fondů zaměřených na region střední Evropy. Mezi další členy konsorcia patří Bessemer Venture Partners, HarbourVest Partners a Oak Investment Partners.

Se změnou vlastníka došlo i ke změně ve vrcholném managementu skupiny. Novým generálním ředitelem GTS CE se stal Adam Sawicki, bývalý viceprezident a ředitel regionu západní Evropy a severní Ameriky nadnárodní společnosti TeliaSonera International Carrier. Ve funkci nahradil dosavadního generálního ředitele GTS CE, Tamáse Polgára.

"Jsme hrdi na to, skupina GTS CE byla úspěšně prodána, protože za tímto úspěšným prodejem stojí především naše tvrdá práce," řekl Tamás Polgár, bývalý generální ředitel skupiny GTS CE. "Skupina je v současnosti vedoucím telekomunikačním operátorem ve střední Evropě s velkým potenciálem dále rozvíjet svou pozici zejména ve firemním segmentu, k čemuž určitě přispějí i noví vlastníci mající v oblasti telekomunikací rozsáhlé zkušenosti."

"Díky jedinečné kombinaci vlastní páteřní i přístupové mezinárodní sítě je GTS CE jedním z nejzajímavějších telekomunikačních skupin operujících ve střední a východní Evropě," řekl Adam Sawicki, nový generální ředitel GTS CE. "Změna vlastníka umožní skupině vykročit do nové etapy svého rozvoje. Jsme si jisti, že naše široké mezinárodní aktivity doplněné o telekomunikační zkušenosti a možnosti našich nových vlastníků jsou základem k nové expanzi skupiny na tomto dynamicky se rozvíjejícím trhu."

Součástí mezinárodní telekomunikační skupiny GTS CE jsou telekomunikační operátoři v České republice, Polsku, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku. GTS CE se zaměřuje zejména na firemní segment a své služby nabízí i v dalších státech regionu střední a východní Evropy – na Ukrajině, v Litvě, Slovinsku, Bulharsku, Chorvatsku a Srbsku. Skupina GTS CE vykázala za rok 2007 konsolidované tržby ve výši přibližně 400 milionů EUR a provozní zisk před zdaněním, splátkou úroků, odpisy a amortizací (EBITDA) v přibližné výši 70 milionů EUR. Celosvětový telekomunikační časopis Capacity vyhlásil skupinu GTS CE nejlepším velkoobchodním operátorem ve střední a východní Evropě za rok 2007.

Výhradním finančním poradcem při prodeji byla na straně kupujícího společnost ABN AMRO Corporate Finance Ltd. a na straně prodávajícího KBC Securities. Právním poradcem konsorcia byla společnost Squire Sanders & Dempsey LLP a společnost Clifford Chance vystupovala jako právní poradce holdingu GML.

O skupině GTS Central European Holding

Nadnárodní skupina GTS Central European Holding je předním poskytovatelem telekomunikačních služeb ve středoevropském regionu (v České republice, Maďarsku, Polsku, Rumunsku a na Slovensku). Společnost poskytuje služby hlasové, datové a IP komunikace, VPN, MPLS a managed bandwidth prostřednictvím vlastních sítí v jednotlivých zemích, propojených vysokokapacitní mezinárodní přenosovou sítí. Za svou aktivní rozvojovou politiku ve středoevropském regionu získala telekomunikační skupina GTS Central European Holding v roce 2005 a 2007 ocenění Best CEE Wholesale Provider. Ceny pravidelně uděluje významný celosvětový telekomunikační časopis Capacity.

Článek ze dne 7. května 2008 - středa

Další články od GTS Czech s.r.o.

GTS Novera připojí k internetu portál předsednictví České republiky v Radě Evropské unie

Novera lambda pro vysokorychlostní přenos dat

Web GTS Novera bodoval v žebříčku WebTop100

Radim Chudárek ne nový ředitel obchodního úseku pro korporátní zákazníky GTS Novera

Výsledky GTS Novera v prvním pololetí

Petr Možíš se stal obchodním ředitelem společnosti GTS Novera

Nabídka internetu od GTS Novera

Novým technickým ředitelem telekomunikační skupiny GTS CE se stal Ignacio Irurita

GTS Novera poskytne v rámci projektu KIVS hlasové a datové služby 29 subjektům státní správy

GTS Novera od září výrazně zrychlí internetové připojení

GTS Novera zajišťuje hlasové služby a internetové připojení pro město Kladno

Štěpánka Hanušová se stala ředitelkou nákupu skupiny GTS CE

GTS Novera získala certifikát ochrany životního prostředí

Milan Rusnák odchází z pozice generálního ředitele GTS Novera, ve funkci jej nahradí Stuart Evers

První rok provozu metropolitní sítě v Uherském Brodě

GTS Novera snížuje ceny svých služeb kombinujících připojení k internetu a volání

Internet od GTS Novera

Rozšiřování služeb i působnosti

GTS Novera mění Ceník veřejně dostupné telefonní služby

Prodej skupiny GTS Central Europe je ukončen, skupina GTS CE patří konsorciu investičních fondů

GTS Novera získala ocenění Firma kraje

GTS Novera získala Zlatý středník za nejlepší firemní web

Telekomunikační síť na Bílovecku je Komunikačním projektem roku

GTS Novera v roce 2007 má nejlepší hospodářské výsledky v historii společnosti

GTS Novera ruší od dubna všechny datové limity

GTS Novera inovovala svůj web

Ředitelem nové divize projektového řízení společnosti GTS Novera se stal Pavel Brabenec

Peter Broster se stal finančním ředitelem společnosti GTS Novera

Novera modré číslo ze zahraničí

Nová služba Novera komplet

GTS Novera připravila komplexní řešení pro Karlovy Vary

Zákazníci GTS Novera mohou chatovat se svým operátorem

Dvojitá akční nabídka Novera duo expres

Akční nabídka Novera DSL prodloužena do konce ledna