logo

Rozšiřování služeb i působnosti

Konsorcium finančních investorů se definitivně stalo novým majitelem telekomunikační skupiny GTS Central European Holding (GTS CE), jejíž součástí je i český celonárodní telekomunikační operátor GTS Novera. Skupina GTS CE nyní plánuje další rozšiřování nabídky telekomunikačních služeb zahrnujících celý středoevropský region a otevření kanceláří v Rakousku a Německu.

Česká GTS Novera, která je největší pobočkou skupiny GTS CE a na jejích celkových tržbách se podílí 51 procenty, hodlá posílit svou pozici zejména v oblasti komplexních řešení kombinujících telekomunikační a IT služby. Středem jejího obchodního zájmu zůstává i nadále především firemní segment a oblast veřejné správy.

Novým 100 % vlastníkem mezinárodní telekomunikační skupiny GTS CE se na začátku května definitivně stalo konsorcium finančních investorů vedené fondy Columbia Capital, M/C Venture Partners a Innova Capital. Transakce probíhala od konce prosince, kdy konsorcium s předchozím vlastníkem, finančním holdingem GML Limited, uzavřelo dohodu o koupi skupiny. Columbia Capital a M/C Venture Partners jsou severoamerické finanční skupiny zaměřené na investice do telekomunikačního a IT sektoru. Innova Capital je jedním z vedoucích private equity fondů zaměřených na region střední Evropy. Mezi členy konsorcia patří i Bessemer Venture Partners a další private equity investoři.

Se změnou vlastníka došlo i ke změně ve vrcholném managementu skupiny. Novým generálním ředitelem GTS CE se stal Adam Sawicki, bývalý viceprezident a ředitel regionu západní Evropy a severní Ameriky nadnárodní společnosti TeliaSonera International Carrier. Ve funkci nahradil dosavadního generálního ředitele GTS CE, Tamáse Polgára.

GTS CE: rozšiřování nadnárodních služeb i působnosti

"Naši strategii na další roky lze shrnout pod heslo ‚jeden region, jedna síť, jedna nabídka‘. Naším cílem je dále růst díky možnostem naší unikátní mezinárodní sítě," řekl Adam Sawicki, nový generální ředitel GTS CE. "Naše mezinárodní MPLS síť určená zejména pro nadnárodní společnosti je velmi úspěšná, a proto budeme dále rozšiřovat nabídku regionálních telekomunikačních služeb. Abychom tento cíl podpořili, plánujeme rozšířit naši působnost otevřením kanceláří v Rakousku a Německu. Kromě toho ani nevylučujeme možnost dalších akvizicí v regionu střední a východní Evropy," dodal.

GTS Novera: důraz na firemní segment, oblast veřejné správy a ICT řešení

Milan Rusnák, generální ředitel společnosti GTS Novera, která je největší národní pobočkou skupiny GTS CE a na jejích celkových tržbách se podílí 51 procenty, vidí v nových vlastnících skupiny šanci na další organický rozvoj : "Po letech akvizic konkurenčních operátorů na českém trhu a následné transformaci GTS Novery došlo ke změnám i na úrovni celé skupiny. Přichází čas i podmínky pro trvalý organický růst, přípravu nových produktů a zvyšování výkonnosti. V rámci skupiny pak vítám cestu užší vzájemné spolupráce a profilování se jako jednotný a významný nadnárodní operátor se stabilním zázemím, které představuje konsorcium silných investičních fondů se zkušenostmi v telekomunikacích."

GTS Novera v minulém roce vykázala tržby ve výši 5,765 miliardy Kč, přičemž její hrubý provozní zisk (EBITDA) dosáhl úrovně 1,041 miliardy Kč. Podíl hrubého provozního zisku na celkových tržbách dosáhl 18 procent. "S tímto finančním výsledkem jsme velice spokojeni. Dokazuje zvyšující se efektivitu naší práce, a to v situaci, kdy ceny za telekomunikační služby neustále klesají. Naším cílem v tomto i příštím roce je tento ukazatel neustále zvyšovat," řekl Milan Rusnák.

GTS Novera plánuje v příštích letech i nadále pokračovat ve svém zaměření na firemní segment a oblast veřejné správy. Stále více klade ve svém produktovém portfoliu důraz na služby s vysokou přidanou hodnotou a svým zákazníkům hodlá nabízet co nejkomplexnější řešení kombinující telekomunikační a IT služby. "Systémová integrace je budoucnost telekomunikačního trhu a proto rozvoji těchto služeb věnujeme maximální pozornost. Naše integrovaná řešení nacházejí vedle segmentu korporátních zákazníků stále větší uplatnění v oblasti státní správy a místní samosprávy a s úspěchem je nabízíme i segmentu středních a menších firem," uzavřel Milan Rusnák.

Finanční výsledky skupiny GTS CE za rok 2007

Díky akvizicím a restrukturalizaci se tržby skupiny GTS CE mezi lety 2003 a 2007 ztrojnásobily. Za rok 2007 vykázala skupina GTS CE konsolidované tržby ve výši 396 milionů EUR, o 3,6 % vyšší než v předchozím roce. Provozní zisk před zdaněním, splátkou úroků, odpisy a amortizací (EBITDA) vzrostl meziročně o 21 % na 71 milionů EUR.

Významný růst nejvíce podpořila GTS Novera – její tržby tvořily 51 % tržeb celé skupiny GTS CE v roce 2007. Tržby polského operátora GTS Energis činily přibližně 26 % tržeb skupiny, maďarská pobočka GTS Datanet přispěla čtrnácti, slovenská GTS Nextra šesti a rumunský GTS Telecom čtyřmi procenty.

GTS CE: služby nejen ve středoevropském regionu

Skupina GTS CE je se sítí o délce téměř 60 tisíc kilometrů předním poskytovatelem telekomunikačních služeb ve středoevropském regionu. Součástí skupiny jsou telekomunikační operátoři v České republice, Polsku, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku. GTS CE se zaměřuje zejména na firemní segment a své služby nabízí i v dalších státech – v Pobaltí, na Ukrajině, v Rusku, Slovinsku, Chorvatsku, balkánských státech, Turecku a střední Asii.

Skupina GTS CE hrála v uplynulých několika letech důležitou roli v postupné konsolidaci telekomunikačního sektoru v regionu střední a východní Evropy. Její součástí se staly v roce 2004 český operátor Aliatel a o rok později pak polský Energis, slovenští operátoři Telenor a Nextra a čeští Contactel, Telenor a Nextra. Kromě akvizic provedla skupina GTS CE během posledních několika let významné organizační změny. Z původně naprosto oddělených dceřiných firem vznikla středoevropská skupina s jednotnou sítí a společným regionálním obchodním a technickým týmem.

O skupině GTS Central European Holding

Nadnárodní skupina GTS Central European Holding je předním poskytovatelem telekomunikačních služeb ve středoevropském regionu (v České republice, Maďarsku, Polsku, Rumunsku a na Slovensku). Společnost poskytuje služby hlasové, datové a IP komunikace, VPN, MPLS a managed bandwidth prostřednictvím vlastních sítí v jednotlivých zemích, propojených vysokokapacitní mezinárodní přenosovou sítí. Za svou aktivní rozvojovou politiku ve středoevropském regionu získala telekomunikační skupina GTS Central European Holding v roce 2005 a 2007 ocenění Best CEE Wholesale Provider. Ceny pravidelně uděluje významný celosvětový telekomunikační časopis Capacity.

Článek ze dne 30. května 2008 - pátek

Další články od GTS Czech s.r.o.

GTS Novera připojí k internetu portál předsednictví České republiky v Radě Evropské unie

Novera lambda pro vysokorychlostní přenos dat

Web GTS Novera bodoval v žebříčku WebTop100

Radim Chudárek ne nový ředitel obchodního úseku pro korporátní zákazníky GTS Novera

Výsledky GTS Novera v prvním pololetí

Petr Možíš se stal obchodním ředitelem společnosti GTS Novera

Nabídka internetu od GTS Novera

Novým technickým ředitelem telekomunikační skupiny GTS CE se stal Ignacio Irurita

GTS Novera poskytne v rámci projektu KIVS hlasové a datové služby 29 subjektům státní správy

GTS Novera od září výrazně zrychlí internetové připojení

GTS Novera zajišťuje hlasové služby a internetové připojení pro město Kladno

Štěpánka Hanušová se stala ředitelkou nákupu skupiny GTS CE

GTS Novera získala certifikát ochrany životního prostředí

Milan Rusnák odchází z pozice generálního ředitele GTS Novera, ve funkci jej nahradí Stuart Evers

První rok provozu metropolitní sítě v Uherském Brodě

GTS Novera snížuje ceny svých služeb kombinujících připojení k internetu a volání

Internet od GTS Novera

Rozšiřování služeb i působnosti

GTS Novera mění Ceník veřejně dostupné telefonní služby

Prodej skupiny GTS Central Europe je ukončen, skupina GTS CE patří konsorciu investičních fondů

GTS Novera získala ocenění Firma kraje

GTS Novera získala Zlatý středník za nejlepší firemní web

Telekomunikační síť na Bílovecku je Komunikačním projektem roku

GTS Novera v roce 2007 má nejlepší hospodářské výsledky v historii společnosti

GTS Novera ruší od dubna všechny datové limity

GTS Novera inovovala svůj web

Ředitelem nové divize projektového řízení společnosti GTS Novera se stal Pavel Brabenec

Peter Broster se stal finančním ředitelem společnosti GTS Novera

Novera modré číslo ze zahraničí

Nová služba Novera komplet

GTS Novera připravila komplexní řešení pro Karlovy Vary

Zákazníci GTS Novera mohou chatovat se svým operátorem

Dvojitá akční nabídka Novera duo expres

Akční nabídka Novera DSL prodloužena do konce ledna