logo

V Uherském Brodě odstartovala metropolitní telekomunikační síť

Metropolitní komunikační síť v Uherském Brodě, kterou vybudoval celonárodní telekomunikační operátor GTS Novera ve spolupráci se společností Extra NET, dnes zahájila provoz. Síť propojila objekty místní správy a instituce zřizované městem, občanům zároveň nabízí možnost přístupu k internetu na veřejně přístupných místech.

Součástí sítě je totiž 35 veřejně dostupných počítačů, jeden internetový informační kiosek a 14 WiFi zón, které jsou umístěné ve veřejných budovách. Podobné metropolitní sítě již GTS Novera zprovoznila například v Plzni, Vsetíně či v regionu Bílovecko.

"Spuštění metropolitní sítě v našem městě zjednoduší komunikaci mezi jednotlivými městskými subjekty a zároveň nám sníží výdaje na telekomunikace. V rámci projektu jsme navíc připravili internetové centrum v Domě kultury, kam bylo nainstalováno osm veřejně přístupných počítačů," řekl Ing. Ladislav Kryštof, starosta města Uherský Brod. "Provozování nové sítě si město bude zajišťovat samo prostřednictvím oddělení informatiky. Společnost GTS Novera, která síť vybudovala, nám bude zajišťovat její připojení k internetu," dodal.

"Celá výstavba sítě v Uherském Brodu trvala necelých pět měsíců," řekl Tomáš Budník, ředitel komerční divize společnosti GTS Novera. "Metropolitní síť zahrnuje kromě propojení městských subjektů i zpřístupnění vysokorychlostního internetu občanům města pomocí veřejně přístupných počítačů a jednoho informačního kiosku. Ve vybraných místech včetně okrajových částí také nabízí možnost připojení do internetu prostřednictvím bezdrátové technologie WiFi. Věříme, že tato síť bude přínosem jak pro město, tak pro jeho obyvatele," dodal.

Ve výběrovém řízení města, které proběhlo na konci loňského roku, bylo jako dodavatel vybráno sdružení společností GTS NOVERA a.s. a Extra NET s.r.o. Náklady na vybudování sítě činily 14,162 milionů korun bez daně z přidané hodnoty. Tento projekt byl spolufinancován Evropskou unií (Evropským fondem pro regionální rozvoj ve výši 66,7 % a státním rozpočtem ČR ve výši 10 % v rámci Společného regionálního operačního programu).

Část metropolitní sítě je realizována optickými kabely, část bezdrátovými přenosovými systémy. Optická síť propojila celkem jedenáct lokalit, v dalších dvaceti byla instalována bezdrátová síť. Propojení objektů místní správy a institucí zřizovaných městem je realizováno v licencovaných pásmech 38 GHz a 3,5 GHz. Pro připojení koncových uživatelů je především z důvodů usnadnění přístupu a finanční dostupnosti použito bezlicenční pásmo 2,4 GHz známé jako WiFi.

Veřejně dostupná místa pro přístup k internetu jsou zpravidla umístěna ve vstupních prostorách základních a mateřských škol a příspěvkových organizacích města. Patří mezi ně například Dům dětí a mládeže, Městská knihovna, Městská nemocnice s poliklinikou, kino Máj a budovy Sociální služby. Síť zahrnuje celkem 19 institucí s celkovým počtem 36 uživatelských míst s připojením k internetu. Provozní doba je minimálně čtyři hodiny každý pracovní den a je na jednotlivých místech upravena provozním řádem. Informační kiosek je umístěn v aquaparku CPA Delfín. Centrálním místem pro využívání internetového připojení občany i návštěvníky města je nový prostor Městského informačního centra v Domě kultury. Zde je k dispozici celkem osm počítačů.

Článek ze dne 28. června 2007 - čtvrtek

Další články od GTS Czech s.r.o.

Telekomunikační skupina GTS Central European Holding mění svého majitele

Novera duo expres

GTS Central Europe oceněna jako nejlepší velkoobchodní operátor ve střední a východní Evropě

Novera virtuální ústředna

Akční nabídka Novera duo expres

GTS Novera připojila pražské obchodní centrum Palladium

GTS Novera zvyšuje datové limity u svého ADSL připojení

GTS Novera zvítězila v tendrech ministerstva obrany na poskytování mezinárodní konektivity v rámci NATO

Akční nabídka Novera komplet office prodloužena

GTS Novera dále rozšiřuje pokrytí služby Novera duo expres a prodlužuje akční nabídku

GTS Central Europe spouští unikátní MPLS síť napříč pěti zeměmi regionu

Finanční výsledky GTS Novera za první pololetí 2007

Metropolitní telekomunikační síť ve Valašském Meziříčí

Rozšíření typů hovorů

GTS Novera rozšiřuje pokrytí služby Novera duo expres

Komplexní řešení bezpečnosti firemního internetového připojení

V Uherském Brodě odstartovala metropolitní telekomunikační síť

GTS Novera se stala partnerem Národního centra videa

GTS Novera ADSL připojení bez datových limitů

Nová telekomunikační síť na Bílovecku

Den otevřených dveří v GTS Novera

GTS Novera ruší všechny datové limity u služby Novera duo expres

Akční nabídka Novera komplet office

Akční nabídka Novera DSL 4 Mbs za 395 Kč měsíčně a USB disk jako dárek

Novera duo expres je komplexní telekomunikační řešení pro malé firmy a kanceláře za 645 Kč měs.

GTS Central Europe pro Palace Cinemas

GTS Novera představila strategii v oblasti veřejné správy

Akční nabídka 4 Mbs za 395 Kč měsíčně

GTS Novera zvýší rychlost ADSL

GTS Novera bude provozovat metropolitní síť ve Valašském Meziříčí

GTS Novera vybuduje metropolitní síť v Uherském Brodě

GTS Novera dokončila integraci telekomunikačních sítí

GTS Novera spustila metropolitní síť ve Vsetíně

GTS Central Europe propojí 61 prodejen společnosti JYSK ve střední Evropě

Akční nabídka rychlého internetu od GTS Novera

Akční nabídka rychlého internetu od GTS Novera