logo

Aquasoft oznamuje pozitivní hospodářské výsledky roku 2010

Navzdory stále trvající ekonomické recesi společnost Aquasoft v uplynulém roce zaznamenala hospodářský výsledek ve výši 15,5 miliónů Kč před zdaněníma, který se tak meziročně zvýšil o 8,5 %.

Petr Franc, generální ředitel Aquasoftu, minulý rok hodnotí následovně: "V dosavadní historii byl loňský rok pro nás nejsložitějším obdobím, neboť jsme se museli umět vyrovnat s poklesem investic do IT o 20 - 30 % u řady našich zákazníků a u nových příležitostí byla řada plánovaných projektů posunuta nebo přehodnocena. O to víc nás těší dobrý výsledek, kterého jsme dosáhli díky velmi kvalitnímu týmu zaměstnanců, kterému patří velké poděkování."

Pro Aquasoft je typická dlouhodobá spolupráce se zákazníky. Přes 60 % zákazníků spolupracuje s Aquasoftem více než 10 let a 80 % zákazníků více než 5 let. V informatické podpoře státní správy firma patří ke špičce již řadu let, v této oblasti si Aquasoft v roce 2010 udržel pozice u všech klíčových zákazníků, mezi které patří např.

Generální ředitelství cel ČR, Český telekomunikační úřad, Ministerstvo zemědělství ČR. V oblasti zdravotnictví svoji pozici posílil získáním nových zákazníků - ÚVN (Ústřední vojenské nemocnice) a IPVZ (Institutu postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví). Mezi největší dokončené projekty v minulém roce patří e-Dovoz (elektronický systém dovozu) pro Generální ředitelství cel ČR, Integrovaný tarifní systém pro Tureckou celní správu a Centralizovaný integrovaný systém pro Zdravotní ústavy. Kromě tradičního zaměření na dodávky softwarových aplikací se firma v poslední době stále více věnuje integračním projektům a projektům zaměřeným na business intelligence.

V uplynulém roce firma získala i řadu ocenění. Jako první český Gold partner společnosti Oracle získala specializaci pro oblast Service Oriented Architecture (SOA). Navíc byla firma oceněna společností Oracle Czech v kategorii Skokan roku. Cena je udělována novému obchodnímu partnerovi s nejvyšším nárůstem prodeje produktů Oracle za uplynulý fiskální rok.

Dále se Aquasoft probojoval do elitní desítky českých firem, které získaly prestižní ocenění v mezinárodní soutěži European Business Awards (EBA). Soutěž EBA je nezávislým programem oceňujícím podniky s ohledem na inovace, ekonomický růst, podnikatelskou etiku a udržitelný rozvoj. Již potřetí po sobě se firma umístila ve studii Best Employers ČR mezi desítkou nejlepších zaměstnavatelů mezi malými a středními společnostmi.

Další články k tématům - Awards - EBA - IPVZ - ocenění - Oracle - SOA - ÚVN - Petr Franc

Článek ze dne 8. dubna 2011 - pátek

Další články od Aquasoft s.r.o.