logo

Mistrovství světa týmů 08 AIDA Team World Championship 08

Letošní rok je opět ve znamení Mistrovství světa týmů, které se bude konat v egyptském Sharm el Sheiku v prvních dvou týdnech v září. Mistrovství světa týmů je pro mnoho freediverů, a to nejen v České republice, obrovskou motivací k tréninku a možností porovnat tréninkové systémy a připravenost jednotlivých týmů.

Týmový šampionát se koná v dvouletém intervalu a pravidelně se střídá se soutěží jednotlivců.

V tomto roce bude složení českého reprezentačního týmu vycházet z modelu roku 2006, ve kterém se reprezentanti ČR stali nejhlouběji se potápějícím týmem na světě a v celkovém pořadí obsadilo naše družstvo mužů druhé místo. Na tyto vynikající výsledky chce český národní tým, jehož členem je i světový rekordman Martin Štěpánek, navázat i letos.

Díky významné podpoře společností Aquasoft a Travel Service bylo možné poprvé sestavit i družstvo žen, jehož důležitou součástí bude mistryně světa Jarmila Slovenčíková. Vzhledem ke kvalitě našich reprezentantek a reprezentantů můžeme očekávat, že oba týmy zanechají v Egyptě výraznou stopu a významně promluví do celkového pořadí.

Sestava závodníků za ČR se pro týmy žen i mužů skládá ze tří členů a jednoho náhradníka.

Kapitánem české reprezentace bude David Čani - AIDA International rozhodčí a president české asociace freedivingu AIDA Czech Republic.

Účast v týmu české reprezentace je podmíněna několika faktory. Velkou roli zde hraje závodníkova zkušenost, kvalifikace z předešlých závodů a především schopnost pracovat v týmu. Na týmových závodech je prioritou především kvalitní a hlavně čistý pokus bez jakékoli penalizace.

Do konečného pořadí a celkového hodnocení se zde sčítají všechny výsledky členů týmu, malé zaváhání jednotlivce může fatálně ohrozit celkové umístění celého družstva.

Na letošním mistrovství světa v potápění na nádech se bude soutěžit ve třech disciplínách. Dvě bazénové a jedna hloubková /CWT, DYN a STA/. Pořadatelé vyhradili na každou soutěžní disciplínu 2 závodní dny + jeden náhradní pro případ špatného počasí či jiné komplikace. Na letošním mistrovství světa týmů se očekává velká konkurence z celého světa. Mnoho atletů – freediverů se na takovéto závody připravuje celý rok a zde chtějí předvést svoji nejlepší formu. České reprezentační týmy jsou připraveni bojovat o nejlepší umístění se světovou freediverskou špičkou.

Hloubková disciplína

Bazénové disciplíny

Článek ze dne 25. srpna 2008 - pondělí

Další články od Aquasoft s.r.o.